День з мистецтвом: які виставки відвідати в неділю в Києві

День з мистецтвом: які виставки відвідати в неділю в Києві

Якщо  вас не  лякає снігова погода і хочеться нових вражень, пропонуємо добірку нових експозицій, які відкрилися у столиці.

Ритм мегаполісу від молодих художниць

У мистецькому просторі міської галереї «Лавра» триває експозиція переможниць конкурсу«Свіжий погляд», який проводив серед випускників художніх вишів Департамент культури КМДА. Свої роботи представляють дві молоді художниці, це оригінальна графіка та відео-роботи Анни Дубовик та колажі і арт-об’єкт Злати Новикової.
Ритм життя та розвитку світу невпинно зростає. Ми знаходимось у постійному русі, бажаючи побачити більше, встигнути швидше, не пропустити головного, не залишитись осторонь. А чи є у цьому мегаполісі сучасності місце людським почуттям? Як відчуває себе людина у вирі шалених швидкостей і змін? Такі питання підіймають у своїх роботах художниці. Учасниці проекту і запрошують глядачів до діалогу, пропонуючи залишити свої думки в інтерактивних полотнах «Мегаполіс - Любов» та «Мегаполіс - Ненависть».

Де: галерея "Лавра", вул. Лаврська, 19
Вхід вільний


До витоків українського кінематографу

125 років тому відбулася виняткова подія світового значення: український механік-самоук Йосип Андрійович Тимченко впродовж листопада-грудня 1893 року в Одесі, в готелі «Франція», провів публічну демонстрацію «Виставки живих фотографій», відзнятих своїм «кінетоскоп» на іподромі. 
Відкриття виставки приурочене до дня першого прилюдного комерційного кіносеансу українського кінематографіста Альфреда Костянтиновича Федецького.
Виставка демонструє найяскравіші творчі досягнення видатних постатей українського кінематографу, які відтворювали на екрані дух українського народу, його історію та традиції народного героїчного епосу. Їхні кінотвори працювали на незалежність держави Україна і стали надбанням нації і всього людства на віки.

«Український кіногенезис»
Відкриття 2 грудня о 16.00
Де:  Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, вул. Лаврська, 9, корп. 26
Вхід на відкриття вільний


В "Олівець" за сучасним мистецтвом

На виставці представлені полотна більше 10 сучасних українських художників.  Мета проекту "Сучасні" - розкрити і розширити значення сучасного мистецтва для суспільства, закцентувати увагу на проблемах людства, змушувати аудиторію задуматись над власним впливом на суспільство і на світ у цілому. Сучасне мистецтво не завжди можна розгадати за допомогою логіки, воно потребує відгуку у власному "я" глядача, і, коли глядач знаходить у собі цей відгук, починається магія.

Де: UA: HUB, телецентр "Олівець", вул. Мельникова, 42
Вхід вільний


Мандрівка у марення

На виставці представлена нова серія робіт Юрія Сивирина, над якою він працював в 2018 році. Він черпає образи з історії мистецтва, працюючи з мотивами творів великих художників. У роботах Сивирина можна зустріти цитати з творів Василя Верещагіна, Василя Васнєцова, відсилання до російського портретного живопису XVII і XIX століть. Це своєрідна критика мистецтва постмодерну, головні інструменти якого – цитування та запозичення.
Сцени, представлені в живописі художника, близькі до опису галюцинацій або сновидінь. У них предмети, обставини, люди є виразом передчуттів, пережитих травм і еротичних фантазій.

Де: Київська картинна галерея, вул. Терещенківська,9
Вхід за квитками до музею


Мистецькі хроніки

Гамлет Зіньковський, Алевтина Кахідзе, Павло Маков, Євген Равський – чотири автори, чиї твори подані в проекті. Вони показують основні принципи роботи художників із хроніками та їхнє тлумачення. Найважливіша мета презентації цих творів – це дослідження методів роботи з конкретним місцем, явищем, подією. Тут є і рефлексії митців щодо оточення, і їхнє опрацювання через медіум книги художника, і, врешті-решт – показ можливостей «Метахронік» впливати на сприйняття місця, із яким працює художник. 
Проект дослідження поєднує представлення творів художників і документальне відео яке розкриває через розповіді авторів історії створення робіт, локації які стали інспірацією.

Де: Арт-центр "Я галерея", вул. Хорива, 49Б 
Вхід вільний

Нагадаємо, 15 найцікавіших подій на вихідні у столиці