Німкеня в Києві перетворила Річарда ІІІ на жінку

Німкеня в Києві перетворила Річарда ІІІ на жінку

1 та 2 грудня в театрі "Золоті ворота" (вул. Шовковична, 7а) покажуть прем'єру вистави "Річард ІІІ" за Вільямом Шекспіром.
П'єса англійського драматурга  -  про політику, про боротьбу за владу, про цинізм та жорстокість тих, хто претендує на вищий пост у державі. Герцог Глостер, майбутній король Річард ІІІ, йде на свій трон у буквальному сенсі по трупах своїх братів. Він знищує усіх родичів, які згідно із законом про наслідування престолу, відділяють його від мети.  Несподівано цю криваву історію режисерка Корнелія Кромбгольц, арт-директорка Магдебурзького театру, та драматург театру Давід Шлізінг транспонують для сімох актрис.
 
  - Це була ідея режисерки, ставити виставу виключно з жінками. Вона дуже феміністично налаштована. Вважає, що чоловіки задовго правили цим світом, і всі біди саме від цього. Треба спробувати, щоб керували жінки - як це буде, що зміниться. Ця робота дуже відрізняється від загального українського контексту. У нас зазвичай до Шекспіра дуже благоговійне відношення, а тут зовсім інший підхід,
- коментує художній керівник театру "Золоті ворота" Стас Жирков. - Це спільний проект із Магдебурзьким театром. Зараз я в Німеччині, за тиждень там буде прем'єра моєї вистави "Чекаючи на Годо". 

Нагадаємо, у столиці назвали кращі українські вистави.