Будівельники Києва зароблятимуть більше

Будівельники Києва зароблятимуть більше

На спорудженні об’єктів, що фінансуються з міського бюджету, пропонують платити в середньому 11 тисяч гривень. 

Проект рішення Київради «Про встановлення для комунальних підприємств, установ, організацій розміру кошторисної заробітної плати, що враховується при визначенні вартості будівництва (включаючи реконструкцію, реставрацію, капремонт, технічне переоснащення) об’єктів, що споруджуються із залученням коштів місцевого бюджету», який подали заступник голови КМДА В’ячеслав Непоп та директор Департаменту будівництва Костянтин Федотов, вже пройшов погодження в департаментах фінансів та економіки міськадміністрації і бюджетній комісіях Київради. 

Його автори вважають, що підвищення зарплат будівельникам комунальних підприємств до 11 тисяч гривень призведе до легалізації «сірих» зарплат також і в комерційних будівельних компаніях. Адже, приміром, сьогодні офіційна середня зарплата у Києві – майже 14 тисяч, однак у будівельній галузі, одній із найбільших у столиці, – лише 8800. 

Такої ж думки і директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Репік:

– На будівельний сектор, який фінансується з бюджету Києва, орієнтується вся будівельна галузь. Тож це рішення призведе до детінізації зарплат, а, отже, до збільшення податкових надходжень до бюджету Києва.

Нагадаємо, що Київрада розірвала договір оренди із забудовником на Андріївському узвозі.

Читайте "Вечірній Київ" в Telegram та Facebook.