Нагорода за "ГРУ": у столиці назвали кращі українські вистави

Нагорода за "ГРУ": у столиці назвали кращі українські вистави

Cьогодні в Київському театрі оперети пройшла церемонія нагородження Всеукраїнського театрального Фестивалю-премії «ГРА» («GRA»). За звання кращих в шести номінаціях змагалося 12 вистав. Переможці отримали статуетки у вигляді скляної чорно-білої маски та грошові премії у розмірі 50 тисяч гривень. 

Лауреатами стали такі постановки:

За найкращу виставу для дітей
 «Ангелик, що загубив зірку» Чернігівського обласного театру ляльок імені Олександра Довженка./

За найкращу експериментально-пошукову виставу
 «Гамлет» Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка.

  За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу
 «Дідона та Еней» Громадської організації «Open Opera Ukraine».
Також журі відзначило спецпризом (і половиною грошової премії) виконавицю ролі Жанни (Олександру Студзінську) у виставі «Біла ворона»Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії.

За найкращу виставу камерної сцени
«Віталік» «Дикого театру».

Особлива відзнака  журі
«Тату, ти мене любив?» Київського академічного театру «Золоті ворота».

За найкращу драматичну виставу
 «Вій. Докудрама» Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка.

Суть проекту «ГРА», заснованого НСТДУ, полягає у тому, що театри-учасники з усієї України (більше 70-ти) презентували свої постановки 2017 року спочатку експертній раді, а потім – міжнародному журі, яке і виберало найкращих у шести номінаціях. Подібний проект проходить в Україні вперше та реалізується за підтримки Міністерства культури України та Департаменту культури КМДА.

Фінал премії тривав з 24 до 30 листопада на різних майданчиках Києва. Разом з глядачами відібрані кращі 12 вистав дивилися члени міжнародного журі.   Це директор Асоціації Opera Europa Ніколас Пейн (Великобританія), виконавчий директор Comic Opera Helsinki Лаура Акерлунд (Гельсінкі), режисер Йонас Вайткус (Литва), редактор «Дедаскалія. Театральний журнал» Моніка Кваснєвська (Польща), художник керівник Тбіліського театру Сандро Ахметелі Іраклі Гогія (Грузія).