Киянам на Печерську запропонували незвично протестуватись на ВІЛ

Киянам на Печерську запропонували незвично протестуватись на ВІЛ

Біля меморіалу «червоній стрічці», що на Печерську, активісти та небайдужі кияни зібрались аби довести: СНІД – це  не вирок.  Захід приурочений Всесвітньому дню  боротьби зі СНІДом, який відзначають 1 грудня,

Під час акції «Не будь дитиною. Пройди тест на ВІЛ»  усіх бажаючих закликали обміняти дитячу соску (які там ж і роздавали) на експрес-тест на ВІЛ. Спеціальний фургон для обстеження  розташовували поруч, і кожен охочий міг безкоштовно дізнатись про  стан імунного здоров’я.   

- Наступного року  в Україні буде більше мільйона тестів на ВІЛ. Тож не вагайтесь отримати безкоштовне тестування у сімейного лікаря. Також традиційно можна здати експрес-тест на ВІЛ в пунктах тестування або оцінити ризики онлайн за допомогою додатку HIV TEST., - розповідає Дмитро Шерембей, організатор акції та голова БО «100% Життя».

Соска , як символ акції, була обрана не просто так. За словами організаторів, вона символізує дитячу поведінку, а обмінявши її на ВІЛ-тест, учасники наче «дорослішають».

- Головне зрозуміти, що тестування на ВІЛ – це відповідальний вибір дорослої людини. Тому, давайте дорослішати і не прикидатись дітьми. Здайте тест, дізнайтесь свій статус і живіть повним життям., - закликає Дмитро Шерембей.

На сьогодні у Києві пройти тестування можна в 28 центрах первинної медико-санітарної допомоги, 11 консультативно-діагностичних центрах, які розташовані в усіх 10 районах міста, а також пройти курс лікування в 17 міських клінічних лікарнях.

 На жаль, кожен другий ВІЛ-інфікований українець не знає про свій статус. Проте вчасне тестування може врятувати життя.

- Ми зібрались аби закликати українців здавати тест на ВІЛ. Ми - спільнота людей, яка бореться зі СНІДом в Україні вже протягом багатьох років довго чекали на таку чарівну пігулку, яка буде рятувати людей від смерті.  Фонд Олени Пінчук вже другий рік підтримує 1 300  пацієнтів які живуть зі ВІЛом. На сьогодні в Україні завдяки зусиллям держави, міжнародних донорів та приватних компаній робить лікування доступним кожному, - розповіла Олена Руднєва, директор Фонду Олени Пінчук.

На акцію також завітала Марі Йованович, Посол США в Україні. Вона подякувала за тисячі врятованих життів, а також розповіла, що  уряд Сполучених Штатів відданий співпраці з українським урядом, з приватним сектором та з неурядовим сектором, для того щоб зробити лікування більш доступним .  Фонд допомоги американського президента для боротьби зі СНІДом, відомий як  PEPFAR, надав колосальну технічну допомогу, аби люди могли перевірятися і мали для цього усі сучасні технології.

До слова,  1 грудня на фасаді  ТРЦ «Гулівер» засяє неонова реклама, яка також нагадуватиме про необхідність тестування.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook