Пам’ятка культури чи новий хмарочос: що насправді відбувається на Лук’янівці

Пам’ятка культури чи новий хмарочос: що насправді відбувається на Лук’янівці

Пам’ятка культури чи новий хмарочос на Старій Лук’янівці?

Осаннім часом соцмережі та ЗМІ розповсюджували інформацію про те, що об’єкт культурної спадщини Києва, садибу Багговута, планують знести. Наразі будинок на Лук'янівці перебуває у напівзруйнованому стані. Територію обнесли рекламними бордами, на яких зображений майбутній 25-поверховий житловий комплекс. Мережу одразу сколихнув потік гнівних відгуків та паніка  мешканців району.

Фото с соцмереж

Як повідомляв сам забудовник ще у жовтні, садибу не зноситимуть, а відреставрують. Новий житловий комплекс у вигляді 3-пелюсткової квітки побудують на території поряд з садибою. "Вечірній Київ" вирішив розібратись, яка  насправді доля чекає на пам’ятку.

- Ніхто будівлю зносити не буде, буде проведена реставрація і навіть збережені адміністративні функції будинку, - розповіли нашим журналістам у прес-службі компанії «Київміськбуд».

Забудовник вже звернувся до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА для отримання охоронного договору на садибу Багговута. Проект договору розроблятиме Київський науково-методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури та заповідних територій.

За висновками, які надав Науково-дослідний інститут «УкрНДІПроектРеставрація», будівля потребує комплексу термінових ремонтних робіт. У незадовільному технічному стані перебуває фундамент, дах місцями зруйновано, існує вірогідність руйнування стін.

Фото: "Київміськбуд"

- Почати реставраційні роботи будівельники зможуть після отримання охоронного договору, завдання на реставрацію та схвалення самого проекту реставрації спеціально уповноваженими органами. Намагаємось пришвидшити цей процес, – каже начальник відділу предпроектних пропозицій та оптимізації технічних умов «Київміськбуду» Олександр Бузовський.

Зараз спеціалісти переглядають величезну кількість історичного матеріалу та вивчають архіви. Вони шукають все, що допоможе дізнатися більше про цю будівлю на Лук’янівці.

Нагадаємо, що садиба Багговута – це колишній дохідний будинок. Назву будівля отримала через своє розташування на вулиці, яка носить ім’я колишнього  місцевого домовласника Леонтія Багговута. За іншою версією, вулиця отримала свою назву на честь генерала кавалерії Олександра Багговута (1807-1883), який володів садибою на Лук’янівці і був старостою Федорівської церкви.

Вигляд будівлі з середини 

Новий житловий комплекс, що побудують поряд з садибою

Також дивіться, що Київрада розірвала договір оренди із забудовником на Андріївському узвозі.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.