Київрада вирішила розірвати інвестдоговір, якщо забудовник не погодиться на музей на Поштовій

Київрада вирішила розірвати інвестдоговір, якщо забудовник не погодиться на музей на Поштовій

Артефакти, знайдені під час розкопок на Поштовій площі, будуть збережені. Для цього Київрада прийняла  рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі. Передбачається,   що інвестиційний договір із забудовником Поштової площі буде припинено або суттєво змінено на вигідних для міста умовах. Зокрема інвестору ТОВ «Хенсворд-Україна» буде запропоновано внести зміни до проектно-кошторисної і робочої документації щодо розміщення на об'єкті інвестування приміщень музею. Також забудовник має забезпечити альтернативне укріплення паль на ділянці проведення археологічних досліджень.

Це дозволить проводити роботи без влаштування на даному етапі залізобетонної плити. Таким чином, артефакти, знайдені під час розкопок на Поштовій площі, будуть збережені. Також буде забезпечено музеєфікацію знахідок. Якщо інвестор не погодиться на такі умови, йому буде запропоновано припинити інвестиційний договір за згодою сторін.

-Ми знайшли компромісне рішення. Враховуючи той факт, що під час будівельних робіт були знайдені артефакти, ми фактично зобов’язуємо забудовника створити музей на Поштовій площі. Але при цьому даємо можливість не розривати договір, захищаючи його інтереси. Це цілком логічне рішення, адже для інвестора це може бути дуже вигідний проект і достатньо прибуткове вкладення, - наголосив голова постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики Олександр Бродський.

Відповідно до рішення, уповноважений представник КМДА не пізніше 30 днів з дня прийняття цього рішення має поінформувати депутатів КМР про стан виконання положень інвестиційного договору. Якщо інвестор відмовиться від запропонованих умов, Київрада протягом 40 днів має вжити організаційно-правових заходів щодо розірвання інвестдоговору.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.