Навігатор на 30-те листопада: куди піти у Києві

Навігатор на 30-те листопада: куди піти у Києві

Пропонуємо добірку подій на останній день осені. 

Вечір з колядниками: зустрічаємо зиму

Колядники з Криворівні щороку співають у своєму селі, а з 2006 року співпрацюють з Yara Arts Group і беруть участь у зимових виставах у Нью-Йорку, Філадельфії та Вашингтоні. В останній осінній день колядники Іван Зеленчук, Микола Іллюк, Василь Тимчук, Микола Зеленчук та Остап Костюк будуть виступати, колядувати та зустрічати зиму у Мистецькому арсеналі.

Коли: о 18.00
Де: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська,
Вартість квитків: 80 грн., пільговий – 40 грн., дітям до 12 років особам з інвалідністю 1-2 групи, учасникам та ветеранам АТО вхід вільний​


Вечір пізнавальний: Київ та його символи 100 років тому

Експертний Корпус запрошує зануритися в тематику символів, у яких закодований сучасний Київ. Згадати, де жили українські командири епохи УНР, де розташовувалися наші війська чи точилися бої за українську державність. Учасникам обіцяють відкрити для себе Київ заново.
На гостей цього вечора чекають віртуальна екскурсія українським мілітарним центром Києва; розвідка про те, як за сто років мутувала символіка столиці України; розмова про те, чи можливо повернути на мапу сучасного Києва природні символи його української сили; камерна музика від ансамблю учнів Київської музичної школи імені Миколи Лисенка. У кінці заходу усі охочі зможуть отримати «Мілітарний атлас Києва 1918: переможні бої».
Захід проводять історик, засновниця Експертного Корпусу Тетяна Швидченко, журналіст, історик та києвознавець Дмитро Шурхало;  києвознавець, мандрівний філософ, засновник видавництва "Zалізний тато" Дмитро Савченко.

Коли: о 19.00
Де: Національно-просвітницький центр "Трансформер", вул. Велика Житомирська, 19б
Вхід вільний, потрібна реєстрація ​


Вечір пам'яті: згадати події Революції Гідності

5 років тому Україні випав історичний шанс розвернути траєкторію та почати втілювати мрії. Книжка Володимира Стецика – про спротив і вибір на користь майбутнього. Відверто про страх, відвагу, єдність і розбрат. Це спогади людини, що спостерігала, як крок за кроком віднаходиться новий шлях України, стала свідком розчарувань і перемог, втратила на Майдані найкращого друга – Богдана Сольчаника – й усвідомила цінність здобутого досвіду.
Автор у книзі ділиться переживаннями, що виникали під час революційних подій 2013-2014 років і міркує над тим, як завершити розворот траєкторії розвитку України. 

Коли: о 18.00 
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Будинок профспілок, 2 поверх, майдан Незалежності, 2.
Вхід вільний.


Вечір науково-популярний: чотири короткі лекції

15х4 - серія безкоштовних науково-популярних заходів в Україні, Росії, Молдові та Німеччини. Його мета -  щоб люди  ділилися знаннями.
Дослідники розкажуть про очищення води, штучний інтелект, влаштуванні людських мов і відповідальності.

Коли: о 19.00
Де: ВДНХ, Центр сімейного дозвілля Teleport360, Глушкова 1, 10 павільйон
Вхід вільний, реєстрація 


Вечір мистецький: картини за оповіданнями

На виставці представлений цикл робіт Олени Грозовської "Cerebro", переважно створених за мотивами оповідань Андрія Бондаря "Церебро". Ці роботи не висвітлюють, не пояснюють і не доповнюють "Церебро" Бондаря, а функціонують як певні "зліпки" вражень, у яких художниця вдається не так до іронічного пастішу, як до своєрідної "іконічної гри". Грозовська немовби пропонує певне "продовження" тексту, де існують уже її власні персонажі, відірвані від тексту оригіналу, де після своєї "смерті" автор раптом воскресає в ролі героя – безсилого й дезорієнтованого, де з'являється самобутня система знаків і символів.

Коли: о 19.00
Де: галерея "РА", вул. Б. Хмельницького, 32
Вхід вільний


Вечір театральний: "Хочу в Париж"

Моновистава за мотивами однойменного оповідання М. Веллера «Хочу в Париж» – це сповнена доброго гумору історія «маленької» радянської людини, з провінційного містечка, котра впродовж всього життя намагалася здійснити свою велику мрію – побувати в Парижі.
Провінційний хлопчик з богом забутого містечка захворів тугою за Батьківщиною. За тією Батьківщиною, котру він вибрав собі сам. Впродовж півтори години глядачі разом з героєм проживають ціле людське життя, звичайне життя радянської людини. Школа, ПТУ, армія, технікум, фабрика, одруження, квартира, діти, туга, пияцтво, пенсія… Та у цій сірій буденності у героя є Франція. Мрія про цибулевий суп та жаб’ячі лапки, про єдвабні мережива жіночої білизни та про паризький шик. Про пісні Монтана, Азнавура и Дассена. І, звичайно, про мушкетерську честь, адже з неї усе й починалося. Один за всіх — та всі за одного!
Виставу грає заслужений артист України Володимир Голосняк

Коли: о 19.00
Де: «Козловський АРТ-Центр», вул. Хрещатик 50-Б
Вартість квитків: 70 грн.


Вечір з музикознавицею: таємниці та бажання Homo Musicus

Що можуть відкрити і на що надихнути безмежні архіви Національної французької бібліотеки, які таємниці містять в собі французькі середньовічні манускрипти, вишукана архітектоніка готичних соборів, надзвичайна краса ренесансного живопису? І головне, як все це пов’язано з народженням та формуванням Homo Musicus - людини, що відчуває Красу Світу і проявляє її у звуковому просторі нашого буття?
Про це і багато іншого - зустріч з доктором мистецтвознавства, професором, завідувачем кафедри Історії світової музики Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського Валерією Жарковою, авторкою книги «10 поглядів на історію західноєвропейської музики. Таємниці та бажання Homo Musicus».

Коли: о 19.00
Де: Французький інститут в Києві, вул. Гончара, 84
Вхід вільний