Як українці отримуватимуть додатковий дохід із власних дахів?

Як українці отримуватимуть додатковий дохід із власних дахів?

В Україні з'явилися сонячні батареї потужністю 370 Вт при розмірі близько 2м². Зовсім недавно цей показник досягав лише 300 Вт при цьому ж розмірі. Таке істотне збільшення потужності фотоелектричних модулів (ФЕМ) може послужити активному розвитку сонячної енергетики в Україні. Зростання ККД батарей, а як наслідок економія місця, відкриває дорогу сонячній енергетиці в приватні домогосподарства українців, передає Мінфін.

Даний тип фотомодуля першими в Україні імпортувала компанія Altek, компанія позиціонує себе не просто як учасник ринку, але як частина всеукраїнського руху з пошуку варіантів вирішення енергетичних проблем у країні. Якраз одним з таких варіантів є нові потужні ФЕМ.

Яку користь вони можуть принести пересічному українцеві? Якщо раніше головним аргументом на користь сонячних фотопанелей була їх екологічність, то зі збільшенням їх потужності домашні електростанції стають матеріально вигідними для простих обивателів.

Окупність сонячної електростанції побудованої на батареях потужністю 370 Вт становить 4-6 років. А далі українці можуть просто отримувати прибуток за допомогою «зеленого тарифу». Це працює наступним чином: при установці сонячної електростанції в приватному домоволодінні, вона підключається до мережі вдома, а також до «загальної» мережі. Надалі відбувається фіксація виробленої і спожитої електроенергії за місяць. У разі якщо енергії було вироблено більше, ніж спожито, електромережу платить господареві електростанції за надлишки виробленої енергії.

Електростанція з 27 фотопанелей потужністю 370 Вт може забезпечити виробництво близько 300 кВт⋅ч у зимові місяці, і до 1600 кВт⋅ч у літні. Тобто, взимку за допомогою даних ФЕМ як мінімум можна повністю покривати витрати електроенергії свого домогосподарства, а влітку - отримувати непогану доплату.

Згідно з постановою «Про встановлення« зелених» тарифів на електричну енергію для приватних домогосподарств» в період з 1 січня 2017 по 31 грудня 2019 р. - тариф «доплати» за вироблену, але не витрачену електроенергію становить 554,26 коп / кВт·год.
Системи на базі таких панелей можуть забезпечувати як найменше домогосподарство, так і величезні промислові електростанції. Однак потрібно враховувати: «зелені тарифи» діють тільки для електростанцій приватних домогосподарств, потужність яких не перевищує 30 кВт·год.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.