Кличко закликав розірвати договір оренди землі зі скандальним забудовником на Андріївському узвозі

Кличко закликав розірвати договір оренди землі зі скандальним забудовником на Андріївському узвозі

Мер Києва Віталій Кличко закликав депутатів Київради розглянути та ухвалити рішення про розірвання договору оренди землі зі скандальним забудовником на Андріївському узвозі - приватним підприємством "Маркон". Про це Кличко заявив під час відкриття засідання Київради, повідомили в прес-службі мера.

-Сьогодні в порядку невідкладності ми виносимо проект рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки з приватним підприємством "Маркон". Йдеться про скандальне будівництво на Андріївському узвозі, 14-16, - сказав мер столиці. 

Він нагадав, що днями земельна комісія Київради підтримала розірвання відповідного договору оренди. Законною підставою для такого рішення є той факт, що забудовник не доплатив місту майже мільйон гривень (974,6 тис. грн),  а також не почав освоювати ділянку вчасно. Протягом трьох років після оформлення договору оренди землі, який був укладений ще в 2006 році. До того ж, забудовник порушив вимоги регулювання забудови історичної частини міста.

-Забудовник не чув ні громадськість, ні владу міста щодо того, як має виглядати забудова в історичному центрі столиці. Ми неодноразово зустрічалися з активістами, представником "Маркону",  профільними службами КМДА. Два тижні тому на такій зустрічі я звернувся з вимогою до забудовника зупинити всі роботи зі зведення скандальної будівлі до повного узгодження змін проекту з Містобудівною радою та громадськістю. Я наголосив забудовнику: без  висновків фахівців, що проект відповідає всім необхідним нормам та естетичному вигляду старовинного Подолу, без компромісу з громадськістю – будівництва там не буде, - додав мер.

Як зауважив Кличко, замість того, щоб підготувати до Містобудівної ради всі документи, які б засвідчували законність будівництва, привести проект у відповідність до вимог регулювання забудови в історичній частині міста, представити макет будівлі, забудовник продовжив роботи на об'єкті. 

-Ми демонтували будівельний кран на Андріївському, щоб припинити це зухвале будівництво. Але й це не дуже допомогло... Тому сьогодні ми повинні зробити наступний крок. - Розглянути та ухвалити рішення про розірвання договору оренди землі, - наголосив мер. - Андріївський узвіз – це одна з візитівок міста. І всі повинні розуміти, що не вдасться там спорудити все, що заманеться!, - підкреслив Кличко.

Також сьогодні Київрада має ухвалити рішення про надання статусу скверу кільком земельним ділянкам у столиці. Та надати статус парку ділянці площею 1 гектар на вулиці Володимира Покотила, 6 в єдиних межах парку "Юність" у Святошинському районі. Цю земельну ділянку Київрада повернула у власність громади, розірвавши договір оренди землі із забудовником.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.