В шахті і на сцені: в столиці покажуть п’ять яскравих вистав

В шахті і на сцені: в столиці покажуть п’ять яскравих вистав

Цього тижня на шанувальників театрального мистецтва чекають прем’єри та незвичні проекти.

ПРЕМ’ЄРА "БУНА"

Це реальна історія однієї родини, де буна ("бабуся" на буковинському діалекті) та її внучка, живуть під одним дахом, але живуть зовсім в різних світах. Це притча про прірву між поколіннями, які рухаються від крайнощів до крайнощів та не намагаються прислухатися одне до одного. Буна виховує онуку так, як вважає за потрібне, часом її вчинки жорстокі і не виправдані. Молода дівчина вирішує виїхати за кордон, для того, що б почати нове життя. Але чи приживеться дерево на новому місці? Що таке національна самосвідомість, традиції та культура у сучасному світі?
Під час створення вистави, актори разом з режисером місяць жили в буковинському селі, в якому час ніби зупинився. Спостереження за місцевими мешканцями та поколінням, якому за дев'яносто, дослідження автентичних пісень, традицій та моделей взаємодії – команда і спробувала змалювати у своїй роботі. У виставі звучить жива музика та автентичні пісні різних регіонів країни.
За твором Віри Маковій, режисер Давид Петросян
 
Коли: 29, 30 листопада о 19.00
Де: Націонональнйи академічний драматичний театр ім.. Івана Франка, плю.. Франка, 3, Камерна сцена імені Сергія Данченка.
Квитки: 50-200 грн.


ВИСТАВА У ШАХТІ "Лагуна. А так просто це як би не пояснити"

Тут задіюються не лише мозок, а й тіло людини-глядача-учасника. За рахунок всіх органів чуттів, коли працюють одночасно зір, нюх, слух, смак, дотик, інстинкти вмикаються у процесі розвитку історії.

Надихаючись діяльністю театральної групи Rimini Protokoll та власним бажанням відповіді суспільним явищам команда документально-перформативної постановки-занурення "Лагуна. А так просто це як би не пояснити" (режисер Павло Юров) поєднує розвідку природи людини, процес особистого самовизначення, одкровення та концептуальне протистояння різних точок зору з приводу шахтної справи в Україні. Розглядає та переосмислює наявні стереотипи щодо жителів вугільно-промислових регіонів. Виявляє спільні і характерні риси. 

Для того, щоб відвідати цю виставу-подорож потрібно одягнути зручні для прогулянок та теплі одяг і взуття;  взяти з собою невеликий "тормозок"/"перекус" (бутерброд, фрукт, овоч, воду, чай, тощо);  бути готовими повністю вимкнути свої мобільні телефони; бути готовими долучитись до запропонованих дій під час вистави. 

Коли: 29, 30 листопада та 1 грудня о 20.00
Де: Мистецький простір Carbon, 13-й павільйон ВДНГ - Національного комплексу «Експоцентр України» (ст.м. Виставковий центр)
Квитки: 250 грн., потрібна реєстрація 

«ТЯЖКІ ВИПРОБУВАННЯ» АНГЛІЙСЬКОЮ

Вперше в Державному академічному театрі  буде вистава англійською мовою, яку за твором Артура Міллера поставила британська режисерка українського походження Анастасія Сосіс.

Історія Джона Проктора починається зі зради. З незатишної хати з простиглим коханням дружини Елізабет він вважав за краще втекти до лісу, де часто палає заборонене вогнище, а в горщику бурлять солодкі пристрасті. Та зілля, що здавалося життєдайним, виявилося смертельним. 17-річна дівчина-сирота Абігейль Вільямз свого більше ніколи не втратить, а отримавши, нікому задарма не віддасть.
Те, що почалося, як банальний адюльтер, перетворюється на судовий процес зі звинуваченнями у відьомстві та змові з дияволом… який, здається, і сам не проти вплинути на хід справи. Проктор, його дружина та багато місцевих мешканців потрапляють за ґрати. А далі – кожен за себе. Можна зізнатися і отримати свободу, або ж сказати правду і померти. Хто з них вибереться з цього пекла?

Коли: 29 та 30 листопада, 19:00
Де: Київський академічний Молодий театр, мікросцена, вул. Прорізна, 17
Вартість квитків: 150 грн.

КАЗКА НЕ ДЛЯ НІЖНИХ ДІТОЧОК «КАЇН XVIIІ»

В одному царстві, певній молодій державі новини розносяться дуже швидко і не скільки завдяки шпигунам і пронирам, а скільки завдяки Інтернету. Історія про юну і прекрасну принцесу, закоханого, але бідного актора, старого, але багатого короля, які живуть у еру нано-технологій і не бояться нічого, окрім витоку інформації і атомного комара.
Це казка для дітей і їх батьків — для кожного знайдеться своя.
Постановку за кіносценарієм Євгена Шварца та Миколи Ердмана здійснив Володимир Кудлінський.

Коли: 2 грудня о 12.00
Де: Театр на Подолі, Андріївський узвіз, 20-Б 
Вартість квитків: 90-250 грн.

ПРЕМ’ЄРА «ЯК ВКРАСТИ КОНЯ?»

Це історія про те, як молоді роми захотіли бути щасливими. І не знайшли для цього кращого варіанту - ніж як вкрасти коня. Так, коня заможного народного депутата. Для депутата це розвага, а для молодих ромів – він став шансом на інше, щасливе життя. Життя без смітників, крадіжок та важкої роботи. 
Під час створення вистави творча група вирушила до ромських поселень. Ночувала у найзаможніших та найбідніших представників ромської культури. Вивчала побут, звичаї та традиції в існуючих таборах. На сцені покажуть ту дійсність, яка їм  відкрилася.

Коли: 30 листопада о 19.00
Де: Культурний центр «Печерськ», вул. Московська, 3
Квитки: 100-250 грн.