Олександр Поживанов вважає, що ремонт вулиці Глибочицької треба починати з колектора

Олександр Поживанов вважає, що ремонт вулиці Глибочицької треба починати з колектора

У наступному році у Киїєві очікується реконструкція вулиці Глибочицької, що пов’язує Поділ з Лук’янівкою, і де майже цілодобово – щільний трафік. До того ж, на перехресті з вул.  Січових стрільців постійно утворюються затори.  Згідно з документами, що подав на тендер «Київпастранс», має пройти ремонт проїжджої частини й заміна 10 зупинкових комплексів на більш сучасні. Все це коштуватиме місту 461,4 мільйони гривень. Але про шляхово-транспортні споруди, які б допомогли позбутися корків на перехресті й про страшний сморід від зношеного колектроа, що проходить під Глибочицькою – ані слова не сказно.

Про це довідалися мешканці вулиці, які вже майже рік намагаються привернути увагу до проблеми – постійного різкого запаху каналізації, аміаку й фекалій з колектора, який не тільки розповсюджується по всій вулиці, а й стоїть у квартирах, ними просякнутий одяг й домашні речі. Тобто його неможливо позбутися.

-Жителі Глибочицькій неодноразово зверталися до місцевих чиновників – до мера столиці, депутатів з профільної комісії Київради, до керівництва «Київводоканалу» - з проханнями вирішити проблему, - розповідає правозахисник Сергій Стуков. - Люди дихають  шкідливими випарами. Часом запах, що виходить із колектора, буває настільки їдким, що жителі Глибочицькій (серед яких багато дітей) відчувають себе погано, відчувають нудоту, а також страждають від кашлю. Тому, коли ми дізналися про тендер й очікувану реконструкцію вулиці, перевірили, чи є в умовах тендеру ремонт або заміна старого колектора. Але такої опції там не було, її не завели у дороговартісний тендер. Як таке може бути? Якщо ми, мешканці Глибочицької, по кілька разів листами сповіщали всі місцеві й немісцеві інстанції про існуючу проблему. Якщо місто збирається ремонтувати вулицю, то чому одночасно не вирішити проблему із старою мережею. Адже від неї страждають кияни – платники податків, за кошт яких затівається ремонт, й ваші ж виборці.

Члени ініціативної групи мешканців вулиці Глибочицької вважають: якщо проведення ремонтних робіт все одно відбудеться, важливо зрозуміти, що ситуація вимагає рішучих дій саме зараз, а не в момент початку реалізації вже готового затвердженого проекту. А потім знову чекати аби й «Київводоканал» виконав свою роботу – полагодив каналізацію і зруйнував нове дорожне покриття. Тобто люди пропонують провести всі роботи одночасно. Крім того жителі Глибочицької переконані, що своє вагоме слово все ж  таки повинні сказати депутати Київради, чиновники, профільні міські департаменти , а також громадськість, щоб не допустити  погіршення екологічної обстановки в центрі міста, зберегти соціальну значимість майбутньої реконструкції вулиці, аби нове асфальтове покриття не довелося потім  знімати для ремонту колектора

Позицією мешканців Шевченківського району активно підтримує депутат Київради Олександр Поживанов. Він також вважає, що  треба провести всі роботи з розриттям грунту на колекторі, а потім братися за ремонт дороги.  

-В першу чергу в рамках робіт по вул. Глубочицька потрібно вирішити нагальну проблему реконструкції колектора. Це питання має загальноміське значення!, - говорить Олександр Поживанов. - Реконструкція вулиці Глибочицькій дуже важлива і своєчасна, в  цьому питанні потрібно врахувати всі нюанси, а не тільки у вирішенні транспортної проблеми, а й питання житлово-комунального господарства, щоб потім через кілька років не довелося розривати асфальт для усунення проблем з колектором.

Як повідомив «Київводоканал», в рамках комплексного вирішення ситуації з розповсюдженням неприємних запахів, що склалася в Подільському районі столиці в районі вул. Глибочицької, протягом вересня-жовтня 2018 року працівниками Київводоканалу було проведено виїзди з оглядом вузлів переключень на предмет аналізу причин та визначення місць розповсюдження неприємних запахів по вул. Глибочицькій.

За результатами проведеного аналізу визначено, що джерелом розповсюдження неприємних запахів по вул. Глибочицькій є старі підвідні колектори 1200-1400 мм, які врізаються в Другу нитку міського каналізаційного колектору. Каналізаційні мережі, враховуючи свою специфіку та накопичення газів, потребують природної фанової вентиляції, але в даному випадку, в р-ні вул. Глибочицької є велике скупчення каналізаційних мереж та перепад рівня стічних вод в каналізаційних камерах, що спричиняє наднормовий потік газів, які потрапляють на поверхню.

-Власними силами виконано першочергові заходи з герметизації кришок люків підвідних колекторів. Вказані заходи були покликані зменшити кількість місць розповсюдження характерних запахів в атмосферу. Наступним кроком визначено технічні рішення та заходи для комплексного вирішення питання розповсюдження неприємних запахів, а саме – встановлення системи дезодорації повітря в оглядових колодязях. Зараз вирішується питання щодо закупівлі необхідного устаткування та пошуку джерела фінансування, - прокоментував ситуацію Голова правління - генеральний директор Київводоканалу Дмитро Новицький.

У Київводоканалі нагадують, що каналізаційні мережі столиці налічують майже 3000 км. Більше 30% мереж  - у вкрай зношеному стані і потребують ремонтно-відновлювальних робіт, оскільки були збудовані ще у 60-70-их роках минулого століття. Київводоканал в рамках своїх фінансових можливостей систематично проводить роботи з відновлення мереж, приділяючи першочергову увагу стратегічним об’єктам.

- Київводоканал завжди намагається максимально оперативно реагувати на звернення киян. Ситуація з розповсюдженням неприємних запахів, що склалася в р-ні вул. Глибочицької Києва, знаходиться під контролем та буде вирішена найближчим часом, - переконує прес-служба підприємства.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.