Київ інвентаризує свої землі за 1,5 млрд грн і щороку отримає додаткові 2 млрд

Київ інвентаризує свої землі за 1,5 млрд грн і щороку отримає додаткові 2 млрд

Департамент земельних ресурсів КМДА запропонував провести повну інвентаризацію земель Києва, яка коштуватиме 1,5 млрд гривень, що дозволить щороку отримувати у бюджет міста додаткові 1,5-2 млрд гривень завдяки більш ефективному використанню земельних ресурсів столиці.

Заходи з інвентаризації передбачені “Міською цільовою програмою використання та охорони земель міста Києва на 2019-2021 роки», яку винесли на розгляд Комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку вирішила.

Про завдання програми розповів під час засідання директор Департаменту земельних ресурсів КМДА ПетроОленич.

- Сьогодні розроблена повноцінна програма, опрацьована технічна можливість, опрацьована часова можливість, а також фінансова складова. Всі роботи розплановані,.. вартість цієї програми складає 1,5 млрд грн на 3 роки. Перші вкладення — це 1,4 млрд на перший рік. Два роки, 2020-й і 2021-й, передбачають завершальні роботи.

- Основною метою програми є провести нормальну інвентаризацію, зробити геодезію, документацію по даним геокадастру, внести в Державний земельний кадастр і зареєструвати на ці землі право комунальної власності територіальної громади міста Києва. І, за розрахунками, додаткове надходження коштів до бюджету становитиме близько 2 млрд грн щороку.

За словами Петра Оленича, попередню програму використання земель Києва, пропонується скасувати, як зовсім неефективну.

- Місто в наступному році може втратити мінімум мільярд гривень, оскільки ми не зробили інвентаризацію. Навпаки, якщо це зробити, ми припинимо маніпуляцію з територіями, вся територія буде переміряна, зафіксована. Ми чітко будемо знати, де сквер, де прибудинкова територія, де дороги, де алеї, де житлові масиви, де адміністративно-офісні масиви, де комерційна частина, де промислова частина.

- Тобто ми передбачаємо, що бюджет буде отримувати від сплати за землю у вигляді орендної плати до  7 млрд грн, починаючи з 2020-го року, - наголосив ПетроОленич.

-Прохання підтримати Програму, оскільки вона передбачає додаткові надходження до бюджетута прибуток,- закликав колегголова Бюджетної комісії Андрій Странніков. Тож депутати рекомендували її до прийняття на пленарному засіданні Київради.

Нагадаємо, усі історичні об’єкти Києва незабаром порахують.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.