Лайфхаки для слизьких доріг: як не впасти киянам

Лайфхаки для слизьких доріг: як не впасти киянам

Взимку часто буває, що не взуй – слизько. Тож, аби не повторити епізод відомої радянській кінострічки: «Послизнувся, впав, отямився - гіпс», «Вечірка» підготувала лайфхаки, які допоможуть впевнено ходити вулицями навіть в ожеледицю.

Насамперед фахівці радять звернути увагу на якість зимового взуття, особливо бути прискіпливими, до підошв. Вони мають бути рифленими та не твердіти на морозі, інакше ніякий протектор не врятує.

Також травм під час ожеледиці допоможуть уникнути знімні підошви із якісної гуми зі сталевими шипами. Не дуже елегантно, проте ризик впасти буде значно меншим.

Також, як варіант, можна використовувати накладки «антилід» в різних варіантах (обручі, ланцюжки й ін., що надягають на підошви).

Якщо, ви ще не встигли придбати собі таку накладку на підошви, зробіть самі!

Наклейте  на підошву щільну тканину або наждачний папір. При цьому слід використовувати клей, який не розчиняється у воді. Наклеювати краще кілька невеликих шматків, для створення ефекту   рельєфу. Такого захисту від ожеледиці Вам вистачить десь на тиждень.

У боротьбі з ожеледицею в нагоді буде й клей момент. Обережно нанесіть його на підошви, після повного висихання розітріть  «шкіркою» до стану шорсткості. Такого «антильоду» вистачить на тиждень.

У взуттєвих майстернях також рекомендують м’які набійки з поліуретану (за бажанням можна прошипувати) та металеві набійки (з шипами, цвяшками). «Цокати» на них в громадських місцях не дуже приємно, проте на слизькій дорозі будете почуватися впевнено.

 Взуття звісно одне з найважливіших, але навіть якісне взуття з шипами на підошвах Вас не вбереже, якщо ви не дотримуватись звичайних правил, а саме:

•  ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, ступайте на всю підошву;

•  не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів і струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу;

•  при порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю спробуйте швидко присісти – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах;

•  якщо падіння не уникнути – напружте м’язи, згрупуйтесь, а доторкнувшись до землі спробуйте перекотитись, – удар, спрямований на вас, зменшить силу;

•  будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати;

•  коли перебігаєте дорогу перед автомобілем врахуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів;

Нагадаємо,Супрун: Правильне приготоване какао корисне для здоров‘я

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!