Київрада розірве договір оренди з забудовником на Андріївському

Київрада розірве договір оренди з забудовником на Андріївському

Київрада планує розірвати договір оренди зі скандальним забудовником на Андріївському узвозі, 14-16. Про проблеми із забудовником йшлося на засіданні постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування.  Депутати погодили проект рішення, який передбачає розірвання договору оренди земельної ділянки на  Андріївському узвозі, 14-16 з приватним підприємством “Маркон”.

Як уточнює прес-служба Київради, йдеться про 0,19 га в історичному місці столиці і земельна ділянка знаходиться в межах Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Київ», пам’ятки містобудування «Замкова гора – Андріївський узвіз». Попри це забудовник зводить тут дев’ятиповерховий готель висотою близько 30 метрів, хоча максимально допустима висотність споруд на цій ділянці – 12 метрів.

-Ще влітку ми прийняли рішення, відповідно до якого забудовник мав протягом місяця обмежити висотні параметри готелю. Але цього зроблено не було. Приватна фірма “Маркон” проігнорувала рішення Київради, ігнорує вимоги громадськості та наше культурне надбання. Тому позиція Київського міського голови, який тримає це питання на контролі, та нашої комісії тут є чіткою – ми маємо розірвати договір оренди з недобросовісним забудовником, - наголосив голова постійної комісії Київради з питань містобудування Олександр Міщенко.

Також за його словами, юридичною підставою розірвання договору оренди є те, що орендатор грубо порушує норми, зазначені в документі щодо терміну робіт. Зокрема ПП «Маркон» мало завершити будівництво об’єкта протягом трьох років з моменту державної реєстрації від 13.04.2006 року. Крім того, фірма незаконно використовує суміжну земельну ділянку площею 0,04 га, що належить до земель комунальної власності, для організації та ведення будівельних робіт.

Проект рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки на  Андріївському узвозі, 14-16 з приватним підприємством “Маркон” мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

Читайте також у "Вечірці" , чому містобудівна не згодна з будівництвом готелю