Усі історичні об’єкти Києва незабаром порахують

Усі історичні об’єкти Києва незабаром порахують

Комісія Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку вирішила створити єдину інформаційну базу об’єктів культурної спадщини міста Києва, а також спеціальне комунальне підприємство “Центр консервації предметів археології”, що займатиметься збереженням археологічних пам’яток столиці. Ці заходи передбачені в рамках міської цільової програми «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2019-2021 роки», яку Бюджетна комісія вирішила рекомендувати до прийняття на пленарному засіданні Київради.

Про завдання програми розповів на Комісії з питань бюджету директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

-Основними напрямками програми визначено контроль за належним утриманням та збереженням об’єктів культурної спадщини, створення єдиної інформаційної бази об’єктів культурної спадщини в місті Києві, ремонтно-реставраційні роботи об’єктів культурної спадщини, забезпечення консервації археологічних матеріалів, створення комунального закладу “Центр консервації предметів археології”, - пояснив він.

-Також серед завдань програми популяризація культурної спадщини, встановлення інформаційних стендів біля об’єктів культурної спадщини з позначками розроблених туристичних маршрутів, створення інклюзивних туристичних маршрутів для людей з обмеженими можливостями, виготовлення та встановлення макетів або символіки, меморіальних дошок пам’яток архітектури на місцях їх історичного розташування.

Згідно з документом, запланована реставрація та розвиток пам’яток, викуп аварійних об’єктів, контроль за їх належним утриманням та збереженням.

-Наразі у Києві налічується 2415 пам’яток. Наше завдання – збереження об'єктів культурної спадщини,.. з цією метою ми плануємо створення нового комунального закладу «Центр консервації предметів археології»... На це протягом трьох років ми плануємо витратити 2,1 млн грн, - розповів Олександр Никоряк.

-Загалом на заходи з охорони та збереження культурної спадщини протягом наступних трьох років передбачено 247,7 млн грн. Київ виділяє 102,7 млн грн, решту залучатимемо з інших джерел. Наразі чи не найбільшу суму закладено на реставрацію та розвиток об’єктів культурної спадщини – 74,3 млн грн, - зазначив голова комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Значну увагу в програмі приділено посиленню відповідальності за порушення пам'яткоохоронного законодавства. Крім того, планується розроблення пам’ятко-охоронної документації. Йдеться про визначення меж та режимів використання зон охоронних пам’яток культурної спадщини та комплексів місцевого значення.

Міську цільову програму «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2019-2021 роки» депутати мають розглянути на одному з пленарних засідань Київради.

Нагадаємо, унікальні знахідки виставлено у Софійському соборі на честь першого богослужіння у храмі.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.