Правець у Гостомелі: 2-річну дитину ввели в штучну кому

Правець у Гостомелі: 2-річну дитину ввели в штучну кому

У Гостомелі медики зафіксували правець у 2-річної дівчинки.

Дитина не мала жодного щеплення (АКДП) від правця через недовіру до індійської вакцини, пише Гостомельська амбулаторія загальної практики сімейної медицини. 

- Сьогодні дворічна гостомельська дитина вже шосту добу виборює своє життя в реанімації обласної лікарні. Діагноз - Правець. Дитина введена у штучну кому, аби не відчувати болю від судом. На її ручки та ніжки накладено шини, абисудоми не ломали її кістки. Аби вона дихала, їй зроблено отвір у горлі та вставлена трубочка (трахеостома), підключена до апарату штучної вентиляції, - пишуть медики.

В амбулаторії просять не довіряти міфам. 

- Не лякайтеся видуманих міфів про вакцинацію! Робіть вчасно щеплення собі та своїм дітям! Захистіть себе та своїх рідних від справжньої небезпеки! – додають в амбулаторії.

(Аби збільшити інфографіку - натисніть на зображенні)

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ констатує про повернення давно забутих хвороб, зокрема, дифтерії в Україні. Причина - низьке охоплення вакцинацією серед населення.

- На початок жовтня 2018 менше половини (46%) українських дітей віком 18 місяців захищені від дифтерії, кашлюка та правця — вони отримали всі дози щеплення АКДП. Цільноклітинні вакцини АКДП, які є в кожному кабінеті щеплень в Україні, ефективні та безпечні, їхня якість підтверджена ВООЗ. Обов’язково вакцинуйте дітей згідно з календарем щеплень, а якщо пропустили вакцинацію — якнайшвидше надолужте пропущені щеплення, - додають в ЮНІСЕФ.

Читайте "Вечірній Київ" в Telegram та Facebook.

Фото: koda.gov.ua