У Києві новоствореним ОСББ дадуть гроші на ремонт будинку

У Києві новоствореним ОСББ дадуть гроші на ремонт будинку

Комісія Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку вирішила надавати будинкам комунальної власності, де мешканці створили об’єднання співвласників (ОСББ), кошти на проведення першого капітального ремонту. Таким чином депутати Київради планують стимулювати створення ОСББ у будинках комунальної власності.

Відповідний проект рішення «Про надання фінансової підтримки проведення першого капітального ремонту багатоквартирного будинку, в якому створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»бюджетна комісія Київради схвалила на своєму засіданні. Його мають затвердити на одному з найближчих пленарних засідань Київради.

Про суть даного проекту розповів його співавтор, депутат Київради, Олег Костюшко.

- Відкривається можливість активним громадянам відремонтувати їх житло за достатньо короткий проміжок часу. І ми пропонуємо реальні матеріальні активи, а не просто юридичні консультації, - наголосив він.

- Проаналізувавши велику кількість робіт, які ми робимо для будинків комунальної форми власності (асфальтні роботи, заміна вікон, утеплення фасадів і багато чого іншого) виявилось, що, приміром, у 2016 році на кожний будинок комунальної форми власності було витрачено 162 тис. грн. У нас є величезний тягар, який називається “комунальна власність”, але це, по суті, приватизовані квартири, в яких живуть громадяни, то їх власність.

- Нам потрібно зробити так, щоби у нашому місті у більшості будинків з’явився нормальний власник. І людям, окрім закликів “давайте створимо ОСББ” та правової допомоги, ще потрібні гроші. Щоби взяти той будинок, один раз і назавжди його відремонтувати, і почувати себе нормальним власником, -підкреслив Олег Костюшко.

- Ми хочемо стимулювати, щоби люди брали на себе відповідальність за своє житло, зрозуміли, що “це моє”. Де закінчуються двері, ліфтовий хол - це моє, сходові клітини - це моє, фасад - це моє, і прибудинкові мережі - це теж моє, і двір - це моє, і покрівля ця — моя. Це на чиєсь віртуальне, загальнокомунальне. Це - моє, моя співвласність, - прокоментував проект рішення секретар комісії Київради з питань бюджету Георгій Ясинський.

- Одночасно з цим ми кажемо не просто: “візьміть, заберіть це в нас”, ми кажемо: “заберіть, але ми допоможемо вам щось зробити”. Одноразово ми відремонтуємо, приведемо будинок до ладу.

Отже згідно проекту рішення, столиця готова фінансувати капітальні ремонтні роботи багатоквартирного будинку та роботи з його термомодернізації (утеплення). Однак, така можливість надається для одного об’єкту лише раз і поширюється на будинки, які експлуатуються більше 10 років.

Від бажаючих отримати кошти вимагається лише створити ОСББ, оскільки підтримка надаватиметься після державної реєстрації об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Нагадаємо, у столиці зведуть два будинки для ветеранів АТО

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.