Названо важливі нововведення Податкового кодексу-2019

Названо важливі нововведення Податкового кодексу-2019

Верховна Рада ухвалила законопроект № 9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». За ухвалення відповідного законопроекту проголосувало 236 народних депутатів.

Втілення цього закону дозволить забезпечити збалансованість бюджетних надходжень у 2019 році. Крім того, він спрямований на реалізацію зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію із Європейським Союзом.

Законопроект передбачає, зокрема:

- Зниження неоподатковуваної вартості міжнародних посилок з 1 липня 2019 року зі 150 до 100 євро. При цьому норма про «три посилки» скасована, оскільки поштові оператори виявились не готовими до адміністрування такого обмеження;
- Збільшення ставок екологічного податку з 1 січня 2019 року. Ставка податку за викиди двоокису вуглецю зросте з 0,41 грн./тонну до 10 грн./тонну з метою стимулювання підприємств до зменшення забруднення навколишнього середовища, а також наближення до ставок за викиди парникових газів в країнах ЄС.
- Індексація ставок акцизного податку з тютюнових виробів на 9% з 1 липня 2019 року;
- Удосконалення електронної системи контролю за обігом палива з 1 липня 2019 року, що дозволить збільшити надходження акцизного податку на паливо;
- Збільшення ставок рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2%: з 29%/14% до 31%/16% (в залежності від глибини залягання) та залізної руди на 0,8% з 8 до 8,8%;
- ставка рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів збільшується на 50%;
- До кінця 2022 року буде продовжена норма, яка звільняє ввезення в Україну транспортних засобів, оснащених лише електродвигунами, від сплати ПДВ.

Втілення цього закону дозволить збільшити надходження до зведеного бюджету (в умовах 2019 року) у обсязі 6,3 млрд. грн, із них до державного бюджету 5,9 млрд. гривень.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.