Поділись краплиною крові – врятуй маленьке життя

Поділись краплиною крові – врятуй маленьке життя

Акція #ДобрийВівторок від Донорський проект "Zdai Blood" пройшла сьогодні у Національному інституті раку. Кожні 2 хвилини на Землі хтось потребує донорської крові. Тому донори дуже необхідні і їх гостро не вистачає. Проект проводиться на постійній основі і до нього можна долучитися.

У 2016 р. студентки НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» Анастасія Магеррамова і Дарина Власенко заснували проект Zdai Blood («Здай кров»). Перші дні донорства проходили у Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії, адже саме пацієнти, яким проводять операції на серці потребують крові найбільше.

 - Почалося  все 2 роки тому, коли нам викладач дала завдання створити соціальний проект. Ми дослідили стан з донорством крові і були вражені, наскільки не вистачає донорів в Києві. Це величезна проблема для хворих та їх родичів. На першу акцію прийшло понад 100 людей. І ми вирішили, що не можемо це покинути, і продовжуємо влаштовувати дні донорства. За цей час ми залучили до донорства понад 1500 людей, - розповідає Анастасія.

Дарина пояснює, що до них звернувся фонд «Краб», який знаходиться у Національному інституті раку, та попросив допомогти кров’ю.

За сьогодні завдяки наполегливості дівчат, які анонсували акцію у всіх соціальних мережах, донорами стало 14 людей.

Кров дійсно дуже необхідна для онкохворих пацієнтів, розповідає лікар закладу Людмила Іллючок.

- Кров може здати людина старша 18 років, і яка не має медичних протипоказань. Напередодні не можна вживати алкоголь та жирну їжу. Коли донор здає кров, ми обстежуємо її та розподіляємо на плазму та еритроцитну масу. Деякі донори дають кров на тромбоконцентрат. У дітей, які проходять хіміотерапію, падає гемоглобін, і їм потрібно проводити переливання крові. Найбільша потреба у групі 2 (+).

Поки я спілкуюсь з донорами, до нас підходить молода жінка. Вона шукає кров групи 1(+) для онкохворого сина.  Ольга Орлова розповіла, що донорів не вистачає, і вимушена сама їх шукати.  Її 6-річний син проходить лікування у Національному інституті раку вже четвертий місяць поспіль.

Ростислав Басієв відгукнувся на заклик здати кров та прийшов поділитися нею з тими, хто потребує найбільше. Розповідає, що як віруюча людина не зміг не допомогти.

Часто батькам хворих дітей доводиться взагалі чужих людей благати врятувати дитину – здати для неї кров. Наприклад, просять на зупинках транспорту або розклеюють оголошення, шукають донорів на форумах в Інтернеті.

Дуже хотілося б, щоб держава звернула увагу на дефіцит донорів, у тому числі через відсутність заохочення.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!