Супрун: Правильне приготоване какао корисне для здоров‘я

Супрун: Правильне приготоване какао корисне для здоров‘я

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун радить пити какао. Посадовець разом з UA: Радіо Культура розповіли про корисні якості теплого напою.

- Какао — хороше джерело білків, калію та цинку, а також клітковини, заліза, магнію, фосфору та інших поживних речовин. Саме про какао без домішок далі йтиме мова, - пише вона.

Супрун традиційно підкріплює свої твердженнями посиланням на дослідження, на якому ґрунтується та чи інша інформація.

Допомагає запобігати хворобам серця та судин

Какао має здатність зменшувати запалення, нормалізувати рівень холестерину та цукру в крові. Такі ефекти потенційно зменшують ризик появи серцево-судинних хвороб та інсульту.

Какао має антиоксидантну дію

Тобто містить сполуки, що здатні вловлювати і гасити вільні радикали. В какао це полі феноли. Через цю властивість напій також певною мірою може захищати серцево-судинну систему.

Здатне покращувати когнітивні навички

Поліфеноли, що містить какао, можуть знизити ризик розвитку нейродегенеративних процесів. Завдяки збільшенню еластичності судин, зокрема покращується кровотік та кровопостачання мозку.

Какао не провокує появу акне, попри поширену думку

Навпаки, антиоксиданти какао ефективно захищають шкіру від надмірного ультрафіолету і запобігають старінню, якщо регулярно їсти какао або додавати його до масок для обличчя.

Як споживати какао, аби отримати максимальну користь для здоров’я:

➡Обирайте якісне какао, в якому немає сухого молока, цукру чи інших домішок.
➡Какао можна вживати не тільки як напій. Його можна також додавати в каші та пудинги, смузі, домашні цукерки та енергетичні батончики з бананів, фініків і горіхів.
➡Європейська Організація з харчової безпеки радить їсти щодня принаймні 2,5 грами какао порошку чи 10 грамів чорного несолодкого шоколаду 

Фото: Наталя Марків