Восьминіг їсть величезну і отруйну рибу: в мережу виклали відео

Восьминіг їсть величезну і отруйну рибу: в мережу виклали відео

Видання National Geographic опублікувало на своєму сайті відео, на якому восьминіг намагається з'їсти рибу фугу. 

Відео зробили водолази, які досліджували коралові рифи біля узбережжя острова Фрегат на Сейшелах. Вони стали свідками того, як восьминіг хвилин п'ятнадцять намагався затягнути рибу у свій рот. Зрештою водолази покинули місце дії, так і не дізнавшись, чим закінчилась ця боротьба. 

- Великі сині восьминоги цілком здатні розтягнути свій рот настільки, щоб заковтнути щось власного розміру. - каже Роджер Ханлон, старший науковий співробітник Морської біологічної лабораторії Вудс-Хоулі, штат Массачусетс. 

Як правило, восьминоги харчуються крабам та мідіями, але іноді полюють на рифових риб. Втім, науковець Ханлон здивований таким вибором їжі.

У внутрішніх органах риби фуги міститься тетродотоксин - ця речовина в 1200 разів сильніша за ціанід. І хай цього достатньо, щоб убити 30 дорослих людей, вплив тетродотоксину на восьминога все ж невідомий. Ханлон підозрює, що цей восьминіг або не знав про небезпеку, або мав імунітет до отрути.

Що ж до шипів риби, то вони не завдають шкоди восьминогам. Його м'язова окуляра настільки м'яка, що просто обертається навколо гострих країв.

Тож, науковець дійшов єдиного висновку: на рифі бракувало крабів і мідій, тому восьминіг обрав собі "важку" їжу.

Переклад: Ольга Косова, "Вечірній Київ"

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.