Борис Патон відзначив 100-літній ювілей

Борис Патон відзначив 100-літній ювілей

27 листопада президенту Національної академії наук України Борису Патону виповнилося 100 років.

Патон - відомий вчений в галузі зварювальних процесів і технології металів, перший в історії Герой України. Автор понад 1000 публікацій, зокрема 20 монографій; понад 400 винаходів.

Народився 27 листопада 1918 року у Києві у сім'ї відомого вченого Євгена Оскаровича Патона, пізніше директора та засновника Інституту електрозварювання. В 1941 році закінчив Київський політехнічний інститут за фахом інженер-електрик.

З 1941 до 1994 року він пройшов шлях від інженера електротехнічної лабораторії на заводі «Красное Сормово» до голови Міжвідомчої наукової ради з проблем науково-технічного і соціально-економічного прогнозування при Мінекономіки України.

Очолює Національну академію наук України з 1962 року.

У 1998 році Борису Патону було присвоєно звання Героя України за самовіддане служіння науці, визначні досягнення в галузі зварювання та спеціальної електрометалургії, які сприяли визнанню й утвердженню авторитету вітчизняної науки у світі.

Борис Патон - автор ідеї та один з розробників методу електрозварювання м'яких тканин. За розробку та освоєння методу колектив авторів у 2004 році було відзначено Державною премією в галузі науки і техніки.

Нагадаємо, що цього року Національна академія наук відзначила своє сторіччя.

Фото: газета "День", Укрінформ

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" в Telegram та Facebook.