Столичні школярі руйнували гендерні стереотипи

Столичні школярі руйнували гендерні стереотипи

26 листопада розпочалась Всеукраїнська акція «16 днів проти гендерного насильства». У Колонній залі КМДА 200 старшокласників 30 шкіл столиці представили свої творчі проекти в рамках акції. Це були сценки, відеоролики.

Так, молоді люди ламали на сцені гендерні міфи. Наприклад, що водіння – чоловіча справа. Так, авто є у більшої кількості чоловіків, ніж жінок. Проте жінки – обережніші водії, ніж представники сильної статі. Ще один міф: дитина – то жіноча справа. За українським законодавством взяти відпустку для догляду за немовлям має право як дружина, так і чоловік. Міфом також є твердження, що господарство – то справа жінки. Насправді сучасні жінки встигають робити одразу багато справ. То і робота, і родинні обов’язки, і догляд за дітьми. Жінка може бути прекрасною бізнес-леді, гарною мамою, охайною господинею. Все залежить від бажань та інтересів представниці слабкої статі.

Мета акції – привернути увагу до проблем насильства за ознакою статі.

Валерій Танцюра, начальник Служби у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київради (КМДА), розповів про поширеність насильства:

- На жаль, насильство – явище латентне, і відстежувати його дуже важко. Ми можемо реагувати лише тоді, коли жертви насильства самі звертаються.

Валерій Анатолійович розповів, що насильство батька по відношенню до доньки або її матері формує в маленької дівчинки толерантність до таких дій. Посадовець закликає людей, які стали жертвами насильства, звертатись до служби у справах сім’ї та дітей і отримувати соціальну та правову допомогу. Також у столиці діють притулки, в яких можуть тимчасово жити жінки, які зазнали насильства, разом з дітьми.

Галина Козлова, директор Київського міського центру «Родинний дім», поділилась радістю, що діти та молоді люди активно відгукнулись на пропозицію взяти участь в акції.

- Безумовно, прояви насильства – ганебне явище. І дуже боляче, коли насильства зазнають найслабші: жінки та діти. Ситуація в нашій країні загострилась у зв’язку з військовими діями та певними економічними обставинами. І фактично кожна третя жінка зазнає насильства. До нас звертається багато дівчат, які прагнуть жити у суспільстві, де немає таких явищ. Сьогодні молодь заявляє чітко: ми не хочемо жити в суспільстві, де є насильство. Вони беруть відповідальність на себе та засуджують насильство, – зазначає пані Галина.

Київський міський центр «Родинний дім» допомагає людям, які стали жертвами насильства, та займається його профілактикою.