Воєнний стан: хто прийшов під Верховну Раду та чого вимагають мітингарі

Воєнний стан: хто прийшов під Верховну Раду та чого вимагають мітингарі

Під Верховною Радою триває мітинг, де в більшості представлені прихильники введення воєнного стану в Україні.

Кореспондент Вечірнього Києва поспілкувався з учасниками мітингу. За оцінками поліцейської, під будівлею Верховної Ради станом на 16:30 було близько 200 людей. Це в більшості прихильники введення в.с., і вони здебільшого представляють націоналістичні сили ("Свобода", Правий сектор, С14, ОУН, КУН, Сокіл).

За півгодини під ВР вдалося знайти і опонентів запровадження спеціального положення. Однак таких одиниці, і вони не організовані в рухи.

Киянин Михайло в коментарі зважено критикує введення в.с. по всій країні, однак підтримує таку необхідність в південних областях та на Донбасі.

На Грушевського надзвичайно багато поліції, в тому числі й багато представників поліції діалогу, та бійців Національної гвардії, швидких та рятувальників.

Представниця поліції діалогу розповіла, що протягом дня заворушень не було, обстановка спокійна.

Учасники акції лишаються до рішення Верховної Ради. У цей момент народні депутати вирішують, чи запроваджувати воєнний стан по всій країні/ чи на окремих проблемних територіях.

Наразі видання Дзеркало тижня навело виступ президента України Петра Порошенка, де вказується, що в.с. запроваджується з 28 листопада й триватиме 30 днів. Очікується голосування парламенту.

Раніше Рада Національної безпеки та оборони України запропонувала запровадити воєнний стан в Україні у зв'язку із ситуацією, що склалася у Керченській протоці, та нападом на українські військові кораблі з боку Російської Федерації.

Читайте "Вечірній Київ" в Telegram та Facebook.