Київ зекономив 659 млн грн при публічних закупівлях на 16,5 млрд

Київ зекономив 659 млн грн при публічних закупівлях на 16,5 млрд

Станом на початок листопада 2018 року структурна підрозділи КМДА здійснили публічних закупівель на суму більше ніж 16,507 млрд грн, при чому середня вартість одного лоту становила 4,016 млн грн, їх загальна кількість – 4,1 тисяч, а економія коштів бюджету склала 658,99 млн грн, або 4%.

Про це розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник під час Конференції "Публічні закупівлі в системі Київської міської влади", призначеної для керівників структурних підрозділів КМДА та найбільших комунальних підприємств столиці.

-Ми говоримо про якість використання бюджетних коштів. У нас це вже друга така конференція. Мені імпонує, що вона достатньо затребувана серед структурних підрозділів міста, в тому числі у перших керівників. Ми бачимо в залі багато керівників-головних розпорядників коштів, тому що це їхня пряма відповідальність - ефективне використання бюджету міста Києва, - підкреслив він.

Микола Поворозник розповів, що кількість лотів відкритих, ще не завершених, закупівель нині становить 1 тис. штук, середня вартість одного лоту складає 15,08 млн грн, їх загальна очікувана вартість – 15,077 млрд грн, а очікувана бюджетна економія – 159,7 млн грн.

У статистиці зазначено публічні закупівлі вартістю від 200 тис. грн, які здійснюють структурні підрозділи КМДА та підпорядковані суб’єкти господарювання комунальної форми власності.

-Сьогодні вони мають отримати відповіді на свої питання про закупівлі для того, щоб якомога якісніше робити цю роботу, - наголосив перший заступник голови КМДА, - Чому трапляються невдалі закупівлі? Або через прогалини системи, або через прогалини в роботі виконавців цих завдань. Серед спікерів є усі учасники процесу – це і Антимонопольний комітет, Аудиторська служба, Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

За інформацією Миколи Поворозника, 10 найбільших суб’єктів господарювання комунальної форми власності у сукупності провели закупівель на суму, яка дорівнює 55% від загальної вартості всіх завершених закупівель КМДА.

Нагадаємо, Україна перша у світі запустила систему ризик-індикаторів 100% закупівель, новий механізм обраховує кожен тендер на предмет порушення за 35 критеріями.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.