Кияни найбільше в Україні розраховуються через термінали

Кияни найбільше в Україні розраховуються через термінали

Відображаючи тенденцію зростання безготівкових платежів, в Україні збільшується мережа платіжних терміналів. Лідирує у цьому процесі столиця, де за підсумками трьох кварталів 2018 року на одну тисячу населення припадало 17,8 терміналів, при чому загалом по Україні цей показник становить 6,7 платіжних терміналів на тисячу населення.

Про це повідомляє Національний банк України.

-Домінують за кількістю терміналів на тисячу населення м. Київ, Дніпропетровська та Одеська області. У м. Київ цей показник становив 17,8 шт./тисячу населення, у Дніпропетровській та Одеській областях – 9,1 та 7,7 відповідно, - йдеться у повідомленні.

Згідно інформації НБУ, є й області, де цей показник значно нижчий: приміром, у Тернопільській області на тисячу населення припадає 3,8 платіжних терміналів, у Закарпатській – 3,6; Донецькій – 2,8; Луганській – 1,6.

Загалом, за дев’ять місяців 2018 року мережа торговельних платіжних терміналів в Україні зросла на 13,6% до 263,5 тис. шт.

Водночас популяризація таких інноваційних сервісів як Apple Pay та Google Pay стимулює розвиток безконтактної платіжної інфраструктури. На сьогодні вже 207,3 тис. торговельних терміналів, або 78,7% пристроїв торговельної мережі країни, забезпечують можливість здійснення безконтактної оплати, що на 3% більше ніж станом на 1 липня 2018 року, коли частка таких пристроїв складала 75,7%.

Також, як інформує НБУ, місто Київ, Дніпропетровська та Харківська області лідирують за кількістю платіжних карток та платіжних пристроїв для їх обслуговування. Найменша кількість карток та платіжних пристроїв спостерігається у Луганській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

Як розповідав “Вечірній Київ”, запровадження у Києві безконтактних платежів дозволить зекономити 440 млн гривень на рік.

Нагадаємо, в Україні вступив в дію закон, що дозволяє використовувати сучасні електронні методи ідентифікації особи, у тому числі послугу розпізнавання через мобільний телефон - MobileID.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.