Петро Порошенко: Воєнний стан не означає оголошення війни

Петро Порошенко: Воєнний стан не означає оголошення війни

Депутати Верховної Ради зберуться 26 листопада на надзвичайне засідання. Вони мають розглянути пропозицію РНБО запровадити воєнний стан в Україні у зв'язку із ситуацією, що склалася у Керченській протоці, та нападом на українські військові кораблі з боку Російської Федерації.

Про це повідомив Президент України Петро Порошенко під час засідання Ради національної безпеки і оборони України.

-Як Президент, як Верховний головнокомандувач ЗСУ, відповідно до Конституції, підтримую рішення Воєнного кабінету винести на РНБО питання про запровадження воєнного стану та звернення до ВР, щодо розгляду відповідного рішення на позачерговому засіданні, - сказав Президент.

Президент підкреслив, що введення воєнного стану не означає оголошення війни. Він запроваджується виключно для оборони. І Україна використовуватиме для цього всі можливості. У тому числі звернеться до держав-гарантів Будапештського меморандуму.

Водночас РНБО рекомендує Президенту України ввести військовий режим строком на 60 днів. При цьому, як запевнили на засіданні, на банківську сферу це не вплине. Також не буде запроваджено обмеження для виїзду українців за кордон. Обмеження можуть стосуватися лише в’їзду росіян до України.

У стан підвищеної готовності перейде поліція. Для того, щоб запобігти можливим провокаціям біля посольств та консульств РФ в Україні.

Також Петро Порошенко зауважив, що станом на 00:20 26 листопада доля  українських моряків невідома. Водночас шестеро із них поранені.