На арці Дружби народів з’явилася тріщина

На арці Дружби народів з’явилася тріщина

У день 85-х роковин Голодомору на арці Дружби народів з’явилася тріщина. Її намалювали активісти щоб привернути увагу до українців, ув’язнених Росією з політичних мотивів. Про це повідомила Старожицька Марія.

-На Арці, що стоїть в столиці з 1982 року і символізує возз`єднання України з Росією, з`явилася тріщина. Символічно, що в день 85-річчя Голодомору. Важливо, що поява тріщини, згідно заяви активістів, це "жест-відповідь на розв’язану та підтримувану сусідом-імперіалістом війну на сході України, - йдеться у повідомленні.

Мета акції – привернути увагу до долі громадян України, ув’язнених Росією з політичних мотивів, висловити вимоги до всіх, від кого це залежить, аби докладати якомога більше зусиль для звільнення заручників Кремля: на сьогоднішній день на території окупованого Криму та Росії утримується близько 70 незаконно затриманих та засуджених громадян України, ще більше сотні цивільних заручників та військовополонених утримуються на Донбасі.

Художник Володимир Кузнєцов Volodymyr Kuznetsov, один з ініціаторів та втілювачів тріщини на Арці, розповів, що ця акція допоможе посилити спільні зусилля по звільненню Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Романа Сущенка та інших бранців Кремля, і таких акцій буде ще багато.

До появи тріщини долучилися ініціатива “Свободу заручникам Кремля”, “Медійна ініціатива за права людини”, “Комітет солідарності – група підтримки кримських заручників”, “Пряма лінія”, “Центр громадянських свобод”, “Автомайдан”, активісти, представники мистецьких спільнот та всі небайдужі.

Нагадаємо, «Порожні стільці» встановили на Михайлівській площі.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.