5 виставок «зігріють» киян в неділю

5 виставок «зігріють» киян в неділю

В прохолодну погоду музеї та галереї чекають поціновувачів мистецтва. Ми підготували гід найцікавішими експозиціями.  

Український натюрморт. Живопис і графіка з колекції музею.

Представлено близько 20 художніх робіт живопису та графіки національних майстрів другої половини XX – поч. XXI ст.
Твори Л.Чичкана, Є.Звєздова, Р.Багаутдінова, Г. Бородай, О.Фіщенко, О. Рижих, М. Муравського, Л. Годунової, І.Павельчук, В.Бистрякова, Г.Неледви, М. Вайнштейна, О.Отрощенко, О.Придувалової, С.Чаркіна, М.Прокопенка Ю.Вакуленка та ін. гідно презентують цей жанр і розмаїття його втілення у мистецькому творі – від класичних композицій до умовно-фігуративних зображень.
Виставка триває останні дні. 

Де:  Київська Національна картинна галерея, вулиця Терещенківська, 9,
Вартість вхідного квитка: 65 грн., студенти 20 грн., школярі та пенсіонери 10 грн. 

Кращі карикатури конкурсу "Сатирикон"

На виставці представлені роботи престижного конкурсу карикатур "Сатирикон" (Польща, м. Легниця) за всю його 41-річну історію. 

Де: Шоколадний будинок, вул. Шовковична, 17/2
Вхід вільний

Микола Кричевський. Мистець і світ

Масштабна експозиція робіт мистця із колекцій Музею української діаспори, Національного художнього музею України та кількох приватних збірок охоплює всі періоди творчості художника, різні напрями й жанри його мистецької діяльності. 
Деякі з творів, що увійдуть до експозиції, були нещодавно передані зі США племінницею Миколи Кричевського – Катериною Кричевською-Росандіч, і в Україні демонструватимуться вперше. Поміж них – рисунки, створені мистцем до книги Миколи Гоголя «Тарас Бульба», виданої 1945 року в Парижі французькою мовою. 
Мистецька добірка експозиції доповнена документами та світлинами з колекції Музею української діаспори та приватних архівів із різних країн, які відкриють донедавна невідомі факти з біографії мистця. 

Де: Музей української діапори, вул. Московська, 40б
Вартість вхідного квитка 25 грн., пільговий – 10 грн.

Underground Contemporary

Передаукційний показ лотів аукціону, темою якого є андеграундне та сучасне мистецтво. На торги буде виставлено 68 робіт відомих українських авторів, твори яких прикрашають музейні та приватні світові колекції.
Серед знакових робіт представників андеграунду – «Ескіз до мозаїки» Алли Горської, робота «На базарі» Віктора Зарецького, «Боротьба» Бориса Плаксія, «Я і Ернст» Валентина Хруща, «Жадання» Ернеста Коткова.
Блок топ-лотів сучасних авторів представлять: Анатолій Криволап і його «Пейзаж», Олександр Ройтбурд з полотном «Зустріч», «Автопортрет» Сергія Базилєва, «Діалог» Леоніда Вартиванова, Михайло Деяк та картина «Нічний Київ», «Гольф» Юрія Коваля , «Східний пейзаж» Павла Макова, «Сяйво» Артема Волокітіна, «Жіночий портрет» Іллі Чичкана.

Коли: 25 - 27 листопада, 11:00 - 19:00
Де: аукціонний дім "Золотое сечение", вул. Леоніда Первомайського, 4
Вхід  вільний.

«Сонце на намисті. Дукач»

Виставка  відкриває яскравий світ традиційних прикрас українських жінок XVII – початку XX ст.
Дукач – це традиційна прикраса українських жінок XVII – початку XX ст. Вона являє собою карбований медальйон або золоту, срібну, позолочену, мідну монету, що висить на ланцюжку чи брошці-бантові і вдягається на шию.
Первинне призначення дукача – відмітний знак, дорогоцінна прикраса, іноді – оберіг. Дукач вдягали на шию поверх намиста і розташовували так, щоб він був на видному місці. Жінки дуже пишалися такою прикрасою, оскільки її наявність свідчила про певний майновий статус. Разом з іншими прикрасами дукачі передавалися із покоління в покоління і часто становили придане майбутньої нареченої.
25 листопада о 13.00 екскурсію проведе куратор виставки, археолог Марина Стрельник, завідувач відділу найдавнішої та середньовічної історії України.

Де: Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2.
Вартість квитка: 50 грн, 30 грн для школярів/студентів/пенсіонерів).

Нагадаємо, в столиці розпочалася "ГРА" кращих вистав України.