В столиці розпочалася "ГРА" кращих вистав України

В столиці розпочалася "ГРА" кращих вистав України

Цьогоріч у нас з’явився власний театральний «Оскар» - фестиваль-премія GRA (Great Real Art, тобто Велике Справжнє Мистецтво), який покликаний об’єднати всі театри країни і презентувати їхні найкращі здобутки Україні. Покази 12 фіналістів сьогодні стартували на театральних майданчиках Києва.

До короткого списку потрапили чотири постановки столичних театрів. Звання кращої камерної вистави виборюватимуть історія про чоловіка, що шукає сенс життя, гроші і кохання «Віталік» Дикого театру та драма про складні родинні відносини «Тату, ти мене любив» театру «Золоті ворота». За перемогу в номінації «За кращу експериментально-пошукову виставу» постановка про стосунки трьох пар вчителів «Під небом синім», що йде в репертуарі столичної оперети, змагатиметься з івано-франківським «Гамлетом». А в номінації «За найкращу музичну виставу» представлена барокова опера Генрі Перселла  «Дідона та Еней», презентована в столиці театральним об’єднанням «Open Opera Ukraine»  та миколаївська рок-опера про Жанну Д’Арк «Біла ворона» (лібрето Юрія Рибчинського, музика Геннадія Татарченка).

У номінацію «За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу»  увійшла лише одна постановка - «Спокушені спрагою» Криворізького театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху». Серед кращих вистав для дітей – дві різнопланові історії. «Ангелик, що загубив зірку» Чернігівського театру ляльок, цікавий тим, що в оформленні використані малюнки 9-річного художника, а «Коза-дереза» Дніпровського театру ляльок – приклад гарної роботи з національною казкою.
А ось на звання кращої драматичної вистави претендують аж три постановки. «Вій. Докудрама» Чернігівського музично-драматичного театру за п’єсою Наталії Ворожбит переносить гоголівський сюжет у сучасний час.  «Уявний хворий» за Мольєром Харківського театру ляльок підкорив експертів цікавою сценографією з використанням масок. Але чи найбільше враження справила постановка Закарпатського угорського драматичного театру з Берегова  «RH +». Вистава йде угорською, але титрується українською. В ній режисер поєднав тексти Віктора Пелевіна, Річарда Баха і Джорджа Оруела. Йдеться про пару, яка протистоїть натовпу, несе любов до життя та віру в добро.

Переможців у шести номінаціях визначатиме міжнародне журі. Церемонія нагородження запланована на 30 листопада.
 - Прагнемо, аби всеукраїнська премія ГРА стала хорошим символом  і великим знаком якості, - зауважив голова НСТДУ Богдан Струтинський. - Головна відмінність сучасного театру від театру минулого – небайдужа молодь, яка постійно знаходиться в пошуці експериментів. Завдяки їй український театр сьогодні переживає ренесанс.

Фестиваль-премія GRA
Коли:
24-30 листопада
Розклад та квитки за посиланням

Нагадаємо, у Чорнобилі скульптура "ожила" і подорожуватиме світом.