У Чорнобилі скульптура «ожила» і подорожуватиме світом

У Чорнобилі скульптура «ожила» і подорожуватиме світом

На території Чорнобильської зони, у місті Прип’ять, презентували скульптуру з аудіо-візуальними ефектами.

Скульптуру відкрили у рамках міжнародного арт-проекту «Artefact», присвяченому проблемі маніпулювання інформацією, поширення фейкових новин та збільшенню рівня медіаграмотності серед населення. Сам арт-об’єкт поєднав у собі медіа, електронні технології та мистецтво.

За словами творців проекту, зв'язок скульптури з Чорнобильскою зоною відчуження несе певний меседж.

– Ми надихалися повістю братів Стругацьких «Пікнік на узбіччі», – розповіла куратор проекту «Artefact» Світлана Коршунова, – У ній йшлося про аномальну зону, в якій були так звані артефакти. Вони мали меседж до людей щодо насущних проблем. Ця зона відчуження у нас є давно і ми вважаємо, що саме час з’явитися такому «артефакту», щоб привернути увагу суспільства до проблем, які непокоять весь світ.

Одна з сучасних проблем, яка особливо загострилася для України з початком гібридної війни, – недостовірна інформація. Ця тема стала основою проекту, назва якого, до речі, поєднує два слова – «Art» («мистецтво») і «Fact» («факт»).

– Багато фейків створюють не лише наші сусіди. Часто й ми беремо в цьому участь, поширюючи неперевірену інформацію, зокрема і про Чорнобиль, – продовжує пані Світлана. – Тодішня Чорнобильська трагедія була й інформаційною: якби нас попередили заздалегідь, то ситуація могла б скластися інакше.

Скульптура «Artefact» має власний саундтрек, до створення якого долучаються світові музиканти. Серед них – Крістоф Етьє, французький артист та номінант на премію «Греммі». Разом із українським медіамитцем Валерієм «Rassvet» Коршуновим вони створили перший трек, який пролунав під час відкриття скульптури.

Відео: Марія Лисенко, «Вечірній Київ»

Проект «Аrtefact» став можливим завдяки підтримки Українського культурного фонду, який спонсорував проект на майже 1,5 млн гривень. Організатори планують, що незабаром аудіо-візуальна скульптура почне подорожувати по різним фестивалям і доносити свій соціально важливий меседж всьому світу.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.