В Меморіалі жертв Голодомору виступить ДахаБраха

В Меморіалі жертв Голодомору виступить ДахаБраха

У рамках відзначення 85-тих роковин Голодомору-геноциду 24 листопада 2018 року, в День пам’яті жертв Голодомору, український гурт «ДахаБраха» за партнерської підтримки Національного центру Олександра Довженка виконає музичну програму «Земля» (за однойменним фільмом Олександра Довженка).

Фільм «Земля» Олександра Довженка вийшов на екрани у 1930 році. Режисер зняв його як гімн світогляду нації хліборобів. Оскільки кінострічка не виправдала пропагандистських настанов радянського режиму, за 9 днів її зняли з прокату. Утім, фільм мав успіх у Європі, а в США навіть отримав премію Національної ради кінокритиків як кращий закордонний фільм. Музичний супровід до фільму «Земля» протягом зими-весни 2012 року на замовлення Довженко-Центру створив український етно-хаос-гурт «ДахаБраха». 

В День пам'яті після завершення жалобних заходів за участі перших осіб держави на території Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» та Всеукраїнської акції «Запали свічу», яка розпочнеться о 16:00,  всіх запрошують до Зали пам’яті музею. Саме тут гурт «ДахаБраха» виконає музичну програму «Земля».

 - До роковин у нас відкрито дві експозиції. "Вкрадене дитинство", присвячена дітям, що померли та постраждали в часи Голодомору, а також "Голодомор мовою чисел". По колу зали скорботи показуватимемо документальні фільми, відеосвідчення очевидців, а також підготували 3-хвилинний ролик, який коротко, доступно, мовою фактів  розповідає про цю трагедію, - розповіла генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Олеся Стасюк. - До 10 грудня на синій гілці метро курсуватиме "Потяг української ідентичності", обклеєний інформаційними матеріалами. Ми вирішили не показувати чогось жахаючого та страшного, жертв Голодомору. Натомість демонструємо, що Україна мала до 1930-х років і що втратила - наші здобутки в культурі, мові, театрі. Те, що було знищено в 30-х роках, - українська церква, письменники, бойчукісти, гончарство, весілля, літакобудування. До окупації радянською владою ми навіть мали гідроелектростанцію. Якби не було Голодомору, ми зараз були б на рівні провідних європейських країн, як Німеччина чи Франція. 

Коли: 24 листопада з 16.00
Де: Національний музей "Меморіал жертв Голодомору", вул. Лаврська, 3
Вхід вільний