Київ заговорить англійською: 100 тисяч киян займатимуться безкоштовно

Київ заговорить англійською: 100 тисяч киян займатимуться безкоштовно

Сьогодні у столиці відбувся Перший чемпіонат із англійської мови, який КМДА проводить спільно із командою наймасовішого освітнього проекту України «Lingva.Skills». У колонній залі КМДА змагались 400 учнів із 32 шкіл Києва. Урочисто відкрив захід голова КМДА Віталій Кличко.

Змагання відбулись у рамках проекту-переможця Громадського бюджету – 2018 «Київ заговорить англійською». Завдяки цьому проекту спочатку планувалось безкоштовне навчання англійської мови для 10 тисяч киян. Але, у зв’язку зі значним попитом, за рік до вивчення англійської долучили 20 тисяч киян.

- Зважаючи на популярність вивчення іноземних мов, міська влада ухвалила рішення із початку 2019 року запустити постійно діючий проект «Київський Освітній Хаб». Тому з наступного року кияни зможуть безкоштовно навчатись англійській, німецький та французькій мовам, а для іноземних гостей Києва відкриємо курси української мови, – зазначив мер.

Обіцяють, що у проекті «Київський Освітній Хаб» зможе безкоштовно взяти участь 100 тисяч киян. І не лише школярі, а представники всіх верств населення. Проект передбачає як офлайн, так і онлайн навчання. Крім іноземних мов киян також навчать основам підприємництва.

- У сучасному світі нікому не потрібно пояснювати важливість володіння іноземними мовами. Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина. В Україні поки що англійською розмовляє тільки 7% людей. Це дуже мало. Тому наше завдання – щоб якомога більше людей вивчали іноземну мову, могли спілкуватися англійською. Особливо, молоде покоління. І ми для цього сьогодні створюємо усі умови. Адже знання мов – це можливість для спілкування, перспективи в освіті і цікавій роботі, інтегрованість в європейське співтовариство, – наголосив Віталій Кличко.

На заході також був присутній очільник столичної юстиції Станіслав Куценко, який зазначив, що працівники відомства також активно вчать англійську.

- Все в ваших руках. Ви реально можете вивчити англійську мову, і німецьку, і французьку. Якщо ви поїдете за кордон, то мова - інструмент, який дасть вам можливість почувати себе там вільно, - додав пан Куценко.  

А учениця Слов’янської гімназії учасниця чемпіонату Надія Мохаммад розповіла, що її мотивує вчити англійську:

- Я вчу англійську з садочка. Англійську треба вчити, тому що це мова світу. Починаючи від соцмереж і закінчуючи подорожами.

Дівчина збирається вступати на економіку і їхати вчитись за кордон.

А переможцем чемпіонату стала команда НВК № 183 «Фортуна».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!