Нові рахунки за електрику: як і коли платити киянам

Нові рахунки за електрику: як і коли платити киянам

1 січня 2019 починається перший етап державної реформи ринку електроенергії, націлений на те, щоб він почав працювати за європейською моделлю. Прес-служба ДТЕК «Київські електромережі» покроково роз’яснює, що це за реформа і що повинні знати й робити кияни – споживачі електроенергії.

Енергопослуги клієнтам в Україні відтепер надаватимуть дві різні компанії - оператор системи розподілу (ОСР) та постачальник. Вже з листопада жителі Києва почали отримувати нові рахунки за спожиту електроенергію з зразком заяви про приєднання до «умовами договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії». Компанія ДТЕК Київські електромережі інформує про очікувані зміни і роз'яснює - що потрібно зробити, щоб і далі користуватися електроенергією, кому тепер платити за рахунками і як зміниться система розрахунків.

Що зміниться?

У липні 2019 року в Україні почне роботу новий ринок енергетики. Законодавчо зміни передбачені новим Законом «Про ринок електричної енергії», який фактично є «енергетичним безвізом», зробить ринок більш відкритим і створить нові можливості і вигоди для клієнтів. З 1 січня 2019 року енергопослуги клієнтам в Україні надаватимуть дві різні компанії. Оператор системи розподілу - ДТЕК Київські електромережі і компанія-постачальник - Київські енергетичні послуги. Кожна компанія зосереджена на своїх завданнях, обслуговує клієнтів якісніше і оперативніше. Перша буде здійснювати діяльність виключно з розподілу електроенергії та експлуатацією електромереж. Друга - займатися постачанням електроенергії споживачам, відповідати за нарахування платежів і розрахунки. Відповідно, у клієнтів будуть 2 договору - про надання послуг з розподілу і про постачання електроенергії. Їх можна знайти, відповідно, на офіційній сторінці АТ ДТЕК Київські електромережі.

Як приєднатися ?

Для переукладення договорів не обов'язково особисто заповнювати та надсилати в ДТЕК Київські електромережі запропонований зразок заяви приєднання, який ви отримали в листопаді разом з рахунком за електроенергію. Державою передбачено спрощену процедуру. Все, що потрібно зробити:

· Продовжуйте користуватися послугами і своєчасно оплачувати рахунки. Таким чином, ви автоматично приєднаєтесь до послуг компанії - постачальника електроенергії.

· Ознайомтеся з договором і тарифами на електроенергію, які встановила держава.

· Також ознайомтеся з зразком заяви про приєднання, який був наданий споживачам для оповіщення про зміни, які їх чекають з 1 січня 2019 року.

Як зміняться рахунки?

Зміниться тільки зовнішній вигляд рахунки, і то тільки після 1 лютого: споживачі отримають один загальний платіжний документ з новими реквізитами. Там будуть дві окремі рядки: за послуги розподілу і за послуги постачання електроенергії. Поділ тарифу на 2 частини європейська практика, вона не впливає на тариф. Його, як і раніше встановлює і контролює держава.

Оплата і передача показань?

Зверніть увагу, всі розрахунки проводяться через Компанію-постачальника - Київські енергетичні послуги. Якщо Ви оплачуєте рахунки через банк, інтернет-банкінг, необхідно буде вказати нові реквізити. Вони будуть на сайтах і в перших рахунках від постачальника, які будуть доставлені клієнтам в лютому 2019 року. В системі Особистий кабінет ДТЕК Київські електромережі і електронних платіжних системах дані зміняться автоматично.

Покази лічильників, як і раніше, можна через ЛК, по телефону колл-центру 18-55, в онлайн-чаті на сторінці Facebook  ДТЕК Київські електромережі або іншими звичними способами.

А якщо переплата?

Клієнтам, у яких на кінець розрахункового періоду буде сформована переплата, вона зарахована на особовий рахунок клієнта шляхом перерахунку грошей постачальнику універсальних послуг. Про суму повернутих грошей клієнти будуть проінформовані в рахунках на електроенергію в наступному розрахунковому періоді.