Що подивитися в кінотеатрах столиці: безлюдна Україна, наш король та кращі британські новинки

Що подивитися в кінотеатрах столиці: безлюдна Україна, наш король та кращі британські новинки

Традиційно в четвер на широкі екрани виходять прем'єри. Знайомимо з двома українськими картинами та фестивальними хітами.      «2020. БЕЗЛЮДНА КРАЇНА»

Картина знята в жанрі мокюментарі, тобто псевдококументалістики. Уявіть, що в Україні відкрилися кордони, і майже всі мешканці найбільшої європейської  країни поїхали шукати щастя де-інде. За сюжетом, у 2020 році до майже безлюдної країни їде канадський режисер, який має українське походження і хоче побачити землю своїх предків. По дорозі йому трапляються колоритні персонажі: дівчина, яка вирішила залишитися, аби представляти Україну на конкурсі "Міс Світу" і не мати конкуренток; інженер, який мріє заселити країну роботами; сепаратист, який повсюди шукає укрів; китаєць, що отримав завдання перевірити, наскільки Україна придатна до життя його співвітчизників; бухгалтер, яка ретельно веде облік покинутої власності тощо. Фільм знятий нібито документальне кіно - з коментарями експертів і спробою зрозуміти, чому так сталося.     
- Хотіли показати, що є багато причин, щоб поїхати, і так само багато причин, щоб залишитися. Для глядачів фільм є приводом замислитися. Звісно, проблема гіперболізована, але вона існує. Під час опитування 60% молодих людей зізнавалися, що не задумуючись поїхали б, якби була можливість. З 2001 року в Україні не проводився перепис населення, і ніхто насправді не знає, скільки людей тут мешкає,  - поділився режисер картини Корній Грицюк. Хлопець вчився на факультеті журналістиці у Донецьку, потім працював сценаристом на серіалах, фільмах інших режисерів, знімав короткий метр. Свою дебютну повнометражну картину Корній зробив за невеликий бюджет, залучивши друзів і колег, які відгукнулися на його ідею. Щоб показати безлюдну країну, доводилося знімати зранку, коли всі сплять. 
 - Якщо говорити про ігрове кіно, де всі залишили територію, одразу уявляємо голлівудські картини постапокаліпсису – перевернуті машини, дерева на дахах. Робити таке саме кіно було нецікаво. І я придумав нову форму, щоб показати цю пустоту, наче люди в один момент просто зникли, - зізнається він. 


«КОРОЛЬ ДАНИЛО»

В основі фільму  - історія життя Данила Романовича, який вперше був визнаний Східною та Західною церквами як одностайний правитель найбільшої у середньовіччі території знімають картину. За своє життя Король Данило зумів об'єднати велику територію та створити могутню державу, перебуваючи під тиском Тевтонського ордену хрестоносців та монгольської держави хана Бату. Стрічка Таораса Химича, присвячена подіям 13 століття і не претендує на достовірність, це художня інтерпретація історичного образу. 
За сюжетом, князь Данило зі своїм братом Васильком нападають на прикордонний замок таємного ордену і захоплюють в полон магістра. Той переконує князя стати союзником у боротьбі з могутнім ворогом зі Сходу. Хан нападає на Русь і знищує Київ, як і попереджав магістр. Данило несподівано для всіх вирішує їхати особисто до хана на перемовини. На щастя він повертається додому живим, а за допомогою магістра князь отримує корону від Папи Римського і стає першим королем Русі.
 - Вивчав багато документів і зауважив, що події мають багато версій. Вони дали мені багато цікавих ідей, що насправді могло бути. Головним було передати відчуття тої епохи. Охоплюємо період 1234-1254 років. З конкретних історичних подій зображаємо захоплення тевтонського замку, переправу Данила через Хортицю на шляху до хана… Для мене є важливим показати, що відбувалося на наших землях у 13 столітті, як тогочасні правителі спілкувалися і домовлялися, як їх боялися і поважали,  - розповів режисер картини Тарас Химич.  Він обіцяє, що фільм буде бойовиком з елементами драми та, навіть, комедії. А в першу чергу – це історія становлення однієї людини, яка  повністю змінить уявлення глядачів про Київську Русь 13 століття. 
Головну роль у картині –  короля Данило – зіграв Сергій Ярмошенко, професійний каскадер з Запоріжжя, який особисто робив всі трюки.   
- Данило – воїн,  відважна і мудра людина, що змінила історію і стала героєм. Він вселяв довіру, у битву йшов першим та завжди піклувався про свій народ. Однак поки король вів боротьбу з зовнішніми ворогами, він не очікував, що всередині буде ще більш важка і болюча для нього війна,  - поділився він.
Спеціально для зйомок фільму під Львовом відтворили унікальний комплекс середнього вічного міста Холм, яке заснував Данило і де знаходилася його столиця. 

БРИТАНСЬКІ ХІТИ

В кінотеатрі "Київ" розпочався 18-й фестиваль «Нове британське кіно». Покажуть призерів Венеції, фаворитів британських премій та фестивальні хіти. 
Відкриває його «Фаворитка» — історична трагікомедія Йоргоса Лантімоса. У центрі сюжету — історія про королеву Анну та придворних дам — герцогиню Мальборо і її молодшу сестру Ебігейл, з прибуттям якої в палаці починається нова підкилимна боротьба. 
«На висоті» з Робертом Патінсоном та Жюльєтт Бінош — перша англомовна робота французької режисерки Клер Дені. Сай-фай розповість про космічний корабель, який досліджує чорні діри. Його екіпаж складається з молодих чоловіків і жінок — злочинців, засуджених до довічного ув'язнення. 
У біографічній драмі «Колетт» Уоша Вестмоленда актриса Кіри Найтлі перевтілиться на письменницю та лауреатку Ордена Почесного легіону Сідоні-Габріель Колетт. Вона опублікувала близько п'ятдесяти книг, зустрічалася з жінками та чоловіками, тричі виходила заміж та стала символом жіночої емансипації першої половини XX століття.
Психологічний трилер «Звір» Майкла Пірса — один з найгучніших британських кінодебютів року. Головна героїня Молл зустрічає своє перше кохання в неспокійний час — по острову, на якому вона живе, нишпорить серійний вбивця. Паскаль з'являється нізвідки та стає для Молл втіленням свободи. Але щастя Молл не дає спокою її сім'ї та жителям острова: вони підозрюють Паскаля у причетності до вбивств.
Драматична стрічка «Я не відьма» про 9-річну дівчинку, яку звинувачують у чаклунстві, — перший повнометражний фільм британської режисерки замбійського походження Рунгано Ніоні. 
Фестиваль також представляє глядачам добірку найкращих короткометражних стрічок за версією Британської академії кіно-і телемистецтва (BAFTA) «Британія. Коротко». 
Всі фільми демонструються мовою оригіналу з субтитрами.

Коли: 22 - 28 листопада
Де: культурний центр Київ, вул. Вел. Васильківська, 19
Вартість квитків: 120 грн.

Нагадаємо, в столиці покажуть кіно про креативність, космос і душу будівель.