За п`яне водіння ввели кримінальну відповідальність та штраф 51 тис. грн

За п`яне водіння ввели кримінальну відповідальність та штраф 51 тис. грн

Верховна Рада України прийняла закон, що посилює відповідальність за кермування транспортними засобами у стані алкогольного чи наркотичного сп`яніння, переводячи її у розряд кримінальних правопорушень, та вводить посилені штрафи для водіїв. Закон набирає чинності з 1 січня 2020 року.

Текст Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень, за який проголосували  239 депутатів з необхідних 226, розміщено на офіційному порталі Верховної Ради України.

-Ураховуючи, що в Україні смертність унаслідок дорожньо-транспортних пригод - одна із найбільших у Європі та постійно зростає, пропонується посилити відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння шляхом переведення її в кримінальну площину, - говориться у тексті Пояснювальної записки до Закону.

Згідно нового закону, керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, караються штрафом від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (від 17 до 34 тис. гривень) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3-х років.

Ті самі дії, вчинені повторно, караються штрафом у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (до 51 тис. гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 2-х до 3-х років.

Аналогічно карається  передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, або відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Відповідальність поширюється також на кермування суднами та водними транспортними засобами.

Нагадаємо, більше 20% киян хочуть заборони “автоблях”.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.