Бюджет столиці: підсумок цьогорічного і прогноз на 2019-й

Бюджет столиці: підсумок цьогорічного і прогноз на 2019-й

За дев’ять місяців цього року до міської скарбниці надійшло 45,4 мільярда гривень, тобто бюджетні плани перевиконуються.

- Доходи бюджету мають стійку тенденцію до росту і дають нам впевненість, що ту структуру видатків, які було заплановано на цей рік, буде виконано, - заявив директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Репік.

За його словами, з 2014 року доходи міста зросли удвічі. Цьогоріч теж податків з доходів фізичних осіб зібрано на 125%, порівняно з планом, єдиного податку – на 124%, податку з нерухомості – на 158,5%. На сьогодні у Києві ріст демонструють всі сектори економіки.

Цього року столичній владі, за словами Володимира Репіка, вдалося позбутися боргового тягаря, що був навішаний на плечі міста у попередні періоди. З урядом домовилися, що місто фінансує певні важливі для держави інфраструктурні об’єкти в столиці, а держава списує борг міста перед держбюджетом. Заборгованість перед іншими кредиторами реструктуризовано, щоб, як сказав пан Репік, «зняти пікові навантаження на окремий бюджетний рік упродовж 2019-20 років, щоб була економічна стабільність і можливість здійснити капітальні інвестиції в інфраструктуру міста».

Який фінансовий ескіз наступного року?

Спершу про приємне. Середня заробітна плата наступного року в проекті міського бюджету-2019 прогнозується на рівні 15,5 тисяч гривень. Буде збільшено видатки на майже всі сфери: освіта отримає 16,7 мільярда, медицина – 10,5, соцзахист – 9,3, транспорт – 7, ЖКГ – 3,7 тощо.

Пріоритетом визначено також капітальне будівництво. Передусім – метро на Виноградар, реконструкція колекторів, Подільський міст, друга черга реконструкції зоопарку, оновлення тепломереж, доріг, трамвайної лінії по вул. Алма-атинська…

Про неприємне. У проекті держбюджету-2019 вкотре врізають розмір трансфертів для столиці. Суму державної субвенції Києву урядовці планують зменшити на 1,6 мільярда від цьогорічних 15 млрд. Потерпить, за словами пана Репіка, передусім сфера соціального захисту, зокрема врізаються видатки на житлові субсидії після того, як уряд взявся за тотальний контроль декларацій субсидіантів.

- За ріст бюджетних показників міська влада дякує людям, які платять податки в Києві, і людям, які їх збирають. Варто подякувати й тим розпорядникам цих коштів, які прагнуть чим більше зробити, виконати свої зобов’язання перед киянами – відремонтувати дороги, відкрити школи, садочки, благоустроїти парки, сквери… Особливу увагу звертаю на необхідність виконання проектів Громадського бюджету. Є кілька проектів на межі зриву. Цього не можна допустити. Наступного року треба максимально зайти в двори і подвір’я в мікрорайонах – відремонтувати, освітлити, облаштувати доступність життєвого простору, зокрема понизити бордюри, зменшити швидкість транспорту, де це доцільно. Плануємо закладати будинки соціального житла за програмами «50/50», «70/30»… Потри ріст доходів бюджету, коштів завжди бракує. Тож слід продовжувати працювати з міжнародними структурами – Світовим банком, ЄБРР, Європейським інвестиційним банком тощо. Треба активніше використовувати державні програми фінансування, - розповідає перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Нагадаємо, Київ планує Smart-стратегію на десятиліття.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!