Вертолітний майданчик Януковича знову у суді

Вертолітний майданчик Януковича знову у суді

Активісти та народні депутати намагаються привернути увагу до скандального "вертолітного майданчика Януковича". Справу розглядатимуть сьогодні, 15 вересня у Верховному суді України, де відбудеться чергове засідання за позивом першого заступника прокурора міста Києва до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання незаконним будівництва вертолітного майданчика побудованого на Парковій дорозі у Києві. Справа призначена в порядку письмового провадження.

- Під час будівництва споруди було здійснено ряд серйозних порушень. Перше, дані землі відносяться до категорії особливо цінних. Згідно законодавства на ці землі має давати дозвіл не тільки Київрада, але й Верховна Рада України. Звісно такого дозволу ніхто не робив. Також мало відбутись погодження з офісом ЮНЕСКО у Парижі. Так само є всі підстави  вважати, що майданчик було збудовано на гроші, виручені від "вишок Бойка". У наш час є підстави говорити про те що цей об'єкт підпадає під закон про конфіскацію майна котрий недавно подали до Верховної Ради, - розповів народний депутат Ігор Луценко.

Нагадаємо, земельна ділянка, на якій звели майданчик, розташована у Центральному історичному ареалі міста, в межах охоронної зони об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», в зоні охоронюваного ландшафту та на території пам'ятки історії та ландшафту місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долин Дніпра». Дозволу на виконання будівельних робіт у органа охорони культурної спадщини забудовник не отримав.