Україна вільно торгуватиме з Ізраїлем

Україна вільно торгуватиме з Ізраїлем

21 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив проект Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем та уповноважив Першого віце-прем’єр-міністра-Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва підписати її.

Про це повідомив офіційний портал Кабінету Міністрів.

За інформацією Кабміну, робота над розробкою Угоди розпочалася у 2015 році. Перед остаточним завершенням переговорного процесу 28 березня 2018 року між двома сторонами було проведено сім раундів переговорів, метою яких стало узгодження положень Угоди, які покликані прибрати бар’єри у взаємній торгівлі товарами і послугами, сприяти кооперації підприємств, налагодженню міцних зв’язків між бізнес-спільнотами.

За підрахунками Мінекономрозвитку, вже у найближчій перспективі Угода допоможе збільшити український експорт до Ізраїлю, а також покращити сальдо торгівлі між Україною та Ізраїлем.

Досі Україна мала зону вільної торгівлі з 45-ма країнами світу, включаючи країни ЄС та Канаду. Найбільш широка ЗВТ, яка офіційно набрала чинності з 1 вересня 2017 року, була укладена між Україною і Європейським Союзом.

Як повідомляв “Вечірній Київ”, експорт товарів та послуг з України за 9 місяців поточного року зріс на 9,3% і склав 41,7 млрд доларів. Частка Європейського Союзу в загальному обсязі експорту в абсолютних цифрах склала 14,6 млрд доларів (42,3%).

Нагадаємо, Україна увійшла до транс’європейської транспортної мережі.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.