В столиці покажуть кіно про креативність, космос і душу будівель

В столиці покажуть кіно про креативність, космос і душу будівель

Український незалежний кінодистриб'ютор Kinove, що спеціалізується на інтелектуальному та естетичному кіно, проводить перший Kinove.Фестиваль. Він відбудеться у Києві з 23 по 26 листопада.

У програмі – 10 фільмів, що встигли вразити критиків і аудиторію престижних кінофестивалів. Кожен з них – подорож у всесвіт явищ, винаходів, або людей, про яких ми, здавалося б, знаємо все. Але завдяки талановитим і допитливим режисерам та рідкісним кадрам точно дізнаєтесь більше, а може взагалі зміните своє ставлення до них.

-   Ми працюємо в Україні вже два роки. Мета нашого фестивалю – поділитися з глядачами кращими зразками авторського кіно, яке ми любимо. Наші покази завжди мають освітню складову. На фестивалі перед переглядом будуть презентації, про що фільм, чому він потрапив в програму. А після – обговорення, - розповів директор компанії  Kinove Ярослав Юшков.  -  Наприклад, після фільму-відкриття «Чому ми креативні?» ми поговоримо з кінокритиком Андрієм Алфьоровим та продюсером стрічки Олександром Роднянським. До картини «З любов’ю, Вінсент» українські сестри-художниці Катерина й Тетяна Очередьки, які брали участь у його створенні проведуть майстер-клас. А після показу українського фільму «Стрімголов» я розмовлятиму з  режисеркою Мариною Степанською. ТОП-3 фільми фестивалю від Ярослава Юшкова

«Чому ми креативні?»

Впродовж понад тридцяти років режисер Германн Васке збирав інтерв’ю з митцями й мислителями, яким ставив одне запитання: «Чому ви креативні?». Відповідають Квентін Тарантіно, Девід Лінч, Демієн Херст, Марина Абрамович, Йоко Оно, Такеші Кітано, Девід Бові та інші.

«Людина, що здивувала всіх»

Драматична притча, в основі якої – згадки про сибірське дитинство та місцевий епос однієї з режисерів картини, Наталії Меркулової. 
Головний герой Єгор (Євгеній Циганов) – зразковий лісник і батько з російської глибинки. Коли лікарі виявляють у чоловіка рак, той не може змиритися зі смертним вироком строком у кілька місяців і намагається втриматись за життя усіма можливими способами. Навіть зважується на відчайдушний крок – змінити свою ідентичність на жіночу. 

«Миттєві мрії»

Стрічка Віллема Баптіста розповідає про вплив феномену Polaroid на майбутнє медіа, контрастну різницю і зв'язок між аналоговою та цифровою ерами у фотографії. Коли Polaroid оголосив кінець випуску своїх відомих фотоапаратів в 2008 році, невелика група ентузіастів викупила останню діючу фабрику з метою розгадати секрет втраченої хімічної формули фотоплівки і явища Polaroid загалом. 

Також в програмі
«Стрімголов» Марини Степанської про випадкову і визначальну зустріч двох молодих людей
«Непокора» Себастьяна Леліо,– водночас витончена історія про свободу й кохання і похмура оповідь про приховані бажання в межах спільноти, де діють суворі закони.
З любов’ю, Вінсент - перший повнометражний анімаційний фільм, повністю намальований олійними фарбами (100 художників з 20 країн працювали впродовж 6 років) що намагається розкрити сутність Вінсента ван Гога
«Якнайдалі» - розповідь про місію «Вояджера» та історію створення дисків-послань, які вони везуть
«Храми культури»  - 3D-проект про душу шести будівель від різних режисерів, показує, як кожне з цих творінь  віддзеркалює нашу культуру й оберігає колективну пам’ять
«Папа Франциск – людина слова»  - що саме вкладає у свої звернення та промови діючий Папа Франциск і як відбуваються його подорожі світом задокументував Вім Вендерс
«Вечірка» - комедія Саллі Поттера, що розгортається навколо трагедії, коли дружнє святкування стрімко й брутально сходить нанівець. 

Усі фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Kinove.Фестиваль
Коли: 23-26 листопада
Де: кінотеатри «Жовтень», «Київська Русь», Баттерфляй DeLuxe, Довженко-Центр
Детальніша інформація, розклад та квитки за посиланням 

25 листопада у рамках Kinove.Фестиваль відбудеться відкритий лекторій Kinove.Camp для тих, хто хоче краще розумітися на кінематографі. 
Організатори запросили продюсерку та критикиню, режисерку та кураторку кінофестивалю, щоб поговорити про історію інтелектуального кіно, зрозуміти, як взагалі створюються фільми, як сприймати критику зі сторони глядача та як зчитувати характер персонажу по непомітних деталях. 
Лекції проходитимуть в кінотеатрі «Жовтень». Вхід вільний, треба зареєструватись (кількість місць обмежено) та обрати лекцію.