Шляхопроводи, які потрібні Києву: де і коли збудують

Шляхопроводи, які потрібні Києву: де і коли збудують

«Вечірка», за допомогою визнаних фахівців, з’ясувала, які ж  шляхово-транспортні споруди нагально потрібні Києву, аби не витрачаючи купу грошей й не занурюючись в будівельний хаос на роки, розвантажити південь, північ й захід столиці від постійних неймовірних заторів. Вартість перерахованих нижче шляхових споруд становитиме не більше 600-800 мільйонів гривень кожна. 

Ситуація на площі Шевченка
Ситуація на площі Шевченка
Площа Шевченка: люди і машини
Площа Шевченка: люди і машини
Пробки на перехресті Богатирської
Пробки на перехресті Богатирської
Недобудова на Богатирській
Недобудова на Богатирській
Ситуація на площі Шевченка
Ситуація на площі Шевченка
Корк на Богатирській й Полярній
Корк на Богатирській й Полярній
Недобудова на Богатирській
Недобудова на Богатирській

-У столиці існує ряд транспортних проблем, вирішувати які треба було ще десятиліття тому, але місто взялося за них сьогодні. До таких належить друга черга транспортної розв’язки в районі Видубичів. Це з’їзд з вулиці Саперно-Слобідської на Наддніпрянське шосе, - говорить директор Інституту Київдормістпроект Володимир Воробйов. – Цю розв’язку починали проектувати ще у 1991 році. Через потребу вирішити проблему проїзду вздовж всієї столичної набережної і зв’язати її з Голосіївським районом і Печерськом, будівництво цієї розв’язки – пріоритетне. Адже найближчий заїзд у місто – кільцева розв’язка біля мосту Патона, яка перевантажена транспортом з лівого берега.

Автомобілісти добре знають, що на виїзді з проспекту Науки на Наддніпрянське шосе залізничний шлагбаум перекриває рух авто на 8 годин на добу. А розв’язка на вулиці Саперно-Слобідській дасть можливість зменшити кількість транспорту, що прямує до моста Патона через залізничні колії біля проспекту Науки, а також розвантажить бульвар Дружби народів, Старонаводницьке шосе, й проведе транспорт на вулицю Кіквідзе через Деміївську площу, через вулицю Грінченка й у зворотньому напрямку. Тобто вирішує проблему розвантаження від авто центральної частини міста, Наддніпрянського шосе й кількох розв’язок. Проектна документація розроблена повністю, проект затверджено у 2012 році. Але будувати треба активно.

-Ще одна надважлива транспортна споруда конче потрібна на півночі міста, - говорить Володимир Воробйов. – Не так давно ми виграли тендер на проектування розв’язки на перетині вулиці Полярної та Богатирської. Водії знають це перехрестя: тут складний світлофорний об’єкт з заторами й корками. Ще у 1980-х роках планувалося, через рік після створення тимчасової, зробити капітальну споруду у двох рівнях. Але черга до цієї локації дійшла тільки сьогодні. Наш інститут в січні завершить й видасть уже стадію проект дворівневого шляхопроводу.

Наступний надважливий транспортний об’єкт на півночі міста вже будується  на перетині Богатирської й Великої Кільцевої дороги.  Після його запуску вирішиться проблема транспорту й екології на площі Шевченка. Всі транзитні фури й авто поїдуть прямо з Богатирської на Окружну, не заїжджаючи на площу Шевченка.

На фото:площа Шевченка

Нині проходить державну експертизу проект будівництва естакади на дуже складному транспортному вузлі - перетині проспекту Палладіна й бульвару Вернадського. Свого часу, транспортна споруда планувалася тут, коли будували станцію метро.  Але не вистачило коштів. Реалізація цього проекту дасть можливість запустити на проспекті безперервний рух. Після цього місто мусить вибудувати ще три транспортні шляхопроводи на Великій Кільцевій дорозі аби вона по усій довжині стала трасою безперервного руху. Генеральним планом міста ці споруди передбачені, а програмою соціально-економічного розвитку – ні.

На схемі: розв'язка на перетині проспекта Палладіна й бульвара Вернадського

Після проспекту Палладіна будуть й наступні розв’язки, в тому числі на вулиці Стеценка й перетині Великої Кільцевої з Ковельським шосе.

В минулому році місто виявило зацікавленість будівництвом шляхопроводу на площі Героїв Великої Вітчизняної війни. Інститут Київдормістпроект зробив техніко-економічне обґрунтування, але фінансування припинилося.

Схематично шляхопровід мав би такий вигляд.

Всі схеми ексклюзивно надані "Вечірньому Києву" Інститутом Київдормістпроект.

Фото, відео Марії Лисенко, "Вечірній Київ"