Портников, Фергюсон і Яблонська: 12 книжкових подій в столиці, які варто відвідати

Портников, Фергюсон і Яблонська: 12 книжкових подій в столиці, які варто відвідати

Киян чекає багато книжкових презентацій, цікавих зустрічей та обговорень. 

ВІЧНІ ТЕМИ:  бестселер Міли Іванцової "Родовий відмінок"

Дія роману починається в радянському пологовому будинку у далекі передноворічні дні початку 80-х. Чи згасає пам'ять про випадкових подруг, пов'язаних спільним таїнством народження? Як склалися подальші долі матерів та їхніх дітей? Ми разом з героїнями роману переживемо "буремні" дев'яності й потрапимо в сьогодення, де дивовижно переплелися долі тих, хто народився в один день. Спеціальна відзнака «Вибір видавців» літературного конкурсу «Коронація слова – 2009»
На презентації бестселлера, який нещодавно вийшов друком у новій редакції, чекають поціновувачів "терапевтичної" прози авторки. Долучайтеся до розмови на вічні теми - про материнську любов і дітей, злети і падіння, рух уперед і вгору, любов, людяність, Київ... 

Коли: 21 листопада о 18.30
Де: Книгарня «Є», вул.. Хрещатик, 46
Вхід вільний

КУЛЬТУРОЛОГІЯ: "Між навігаційними щоглами" Андрія Пучкова

За допомогою накреслення профілів п’ятьох українських мистецтвознавців ХІХ–ХХ століття (Адріан Прахов, Григорій Павлуцький, Григорій Логвин, Володимир Ясієвич, Абрам Мардер) запропоновано спробу розкрити магістральні риси становлення в Україні мистецтвознавства й архітектурознавства як окремих наукових дисциплін в їх людинознавчому аспекті: хронологічно — більш ніж за сто років (з 1880-х по 2000-і), територіально — від Російської імперії до незалежної України, головно — в Києві.
Для культурологів, мистецтвознавців, архітектурознавців, істориків і широкого кола читачів, небайдужих до історії української культури і мистецтва.
Учасники презентації:  Андрій Пучков, архітектурознавець, культуролог, професор кафедри теорії та історії мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури; Олексій Сінченко, кандидат філологічних наук, головний редактор серії «Постаті культури»; Володимир Панченко, літературознавець, письменник, доктор філологічних наук; модератор -  Леонід Фінберг, соціолог, головний редактор видавництва «Дух і Літера»

Коли: 23 листопада о 18.30
Де: Книгарня «Є». вул. Лисенка, 3
Вхід вільний 

ПСИХОЛОГІЯ:  "Я вирішила бути щасливою!" Оксани Шмід

Оксана Шмід, авторка ефективного «Органайзера личного счастья» у новому виданні розкриває цінні секрети, які допоможуть у пошуку вашої другої половинки або ж у налагодженні відносин із людиною, яка вже знаходиться поряд! 

Коли: 23 листопада о 18.30 
Де: Книгарня «Буква», вул. Богдана Хмельницького, 3Б, 2-й поверх.
Вхід вільний

НАША ІСТОРІЯ: Роман Євгена Стеблівського "Генерал"

Національний музей літератури України спільно з видавництвом «Ярославів Вал» запрошують на презентацію роману Євгена Стеблівського «Генерал. Пророцтво Юрка Тютюнника».
Це продовження саги про звенигородський рід старого Конона в серії «Український бойовик». Перший роман серії «Звенигора. Шабля на комісара» – про російсько-українську війну 1917–1921 рр. Друга книжка «Кіборги. Сага про воїнів» – про війну на Донбасі. Увінчує трилогію роман про великого українця командарма Юрка Тютюнника.
Його доля дивовижна. Рідний внучатий племінник самого Тараса Шевченка. Генерал-хорунжий армії УНР. Брав гору над арміями «переможців світу» – Антанти: союзних військ Англії, Франції, Польщі, Сербії, Греції, Росії, Румунії. Тричі засуджений до смертної кари – з яких двічі вислизав із рук убивць, зумівши перевербувати на свій бік усю розстрільну команду…
Запрошені до участі: письменники В’ячеслав Брюховецький, Василь Шкляр, Борис Гуменюк, Олексій Озірний; вояки – Олександр Скиба (останній командир оборони Донецького аеропорту), Сергій Базарний (офіцер ЗСУ, учасник оборони Савур-Могили); Ольга Петренко (координаторка літературного конкурсу «Pro Минуле»). 
Ведучі: Михайло Слабошпицький і Павло Щириця.

Коли: 23 листопада о 17.00
Де: Національний музей літератури України , вул. Б. Хмельницького, 11 (метро «Театральна»).
Вхід вільний 


ДЛЯ ДІТЕЙ: Тигр у саду

Нудно буває всім. І справжнім тиграм, і вигаданим драконам, і дорослим, і, звісно ж, малим. Так, одного дня нудьга здолала дівчинку Нору. Щоби якось зарадити онуці, бабуся запропонувала їй вийти погуляти в сад - адже там є справжній тигр! Але дівчинка не вірить: вона вже занадто доросла, щоб гратися в такі дурнуваті ігри. Ось і іграшковий жираф упевнений, що ні величезних птахів, ні білого буркотливого ведмедя, ні тим більше тигра у цілком звичайному бабусиному саду немає. Але... А що як бабуся і справді каже правду? 
На зустрічі ЛітКлубу Букмоль проведуть інтерактивне читання яскравої книжки-картинки Ліззі Стюарт «Тигр у саду», а після читання на усіх читак очікує майстер-клас, у якому спробують осмислити історію та перевірити межі власної уяви.
Для дітей віком 4+

Коли: 24 листопада о 12.00
Де: кав’ярня На Станіславського (метро Хрещатик, вул. Станіславського, 3).
Вхід вільний за попередньою реєстрацією

АКТУАЛЬНО:  «Дзвони Майдану» Віталія Портникова 

Це завершальна у трилогії книжка, до якої раніше увійшли «Богородиця у синагозі» та «Тюрма для янголів». Тексти «Дзвонів Майдану» охоплюють період від осени 2011 до початку 2018 років. Окремим блоком, який справедливо можна вважати щоденником Майдану, подано тексти, написані під час Революції Гідності.
Презентація відбудеться під час виставки «Революціонуймо», відкритої Національним музеєм Революції Гідності у Мистецькому Арсеналі. Про наш непростий час поговорять на тлі його експонатів.

Коли: 25 листопада о 14.00
Де: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська 12
Вхід: за квитками

ЧИТАЦЬКІ КЛУБИ: Персеполіс та Лавкрафт

Читацький клуб ЛітАкценту: "Персеполіс" Маржан Сатрапі

Якщо Ви давно хотіли поговорити про улюблені книжки у неформальній атмосфері, але не мали нагоди, запрошуємо до Читацького клубу «ЛітАкценту»! 
Зустріч буде присвячено графічному роману «Персеполіс» Маржан Сатрапі
Поговорять на такі теми: від Charlie Hebdo до Бенксі: коли і чому малюнок став головною формою громадянського протесту; нове Середньовіччя: як у сучасний світ повертається релігійний екстремізм і чи можливо цьому протистояти; загадковий чарівний Схід: Іран, якого не знаємо (і знати не хочемо); за що любимо "Персеполіс": текст на перетині дискурсів; «ти маєш завжди кричати на голосніше за агресора»: як письменники протистоять фундаменталізму, кейс Салмана Рушді; новий рівень сімейної саги: модифікації і трансформації одного з центральних жанрів сучасної літератури.
Модераторка Богдана Романцова. 

Коли: 21 листопада о 18.30
Де: Книгарня «Є». вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

Читацький клуб: «У горах божевілля» Г. Ф. Лавкрафта

В літературному клубі «Пломінь» відбудеться чергова зустріч у рамках читацького клубу, під час якої буде обговорено повість Говарда Філліпса Лавкрафта – «У горах божевілля». Під час зустрічей відбувається вільне обговорення під чуйним наглядом модератора,  розпізнавання символів та зашифрованих меседжів тексту, дискусія, що більшою мірою розкриває смисли прочитаного тексту. 
Для того, щоб відвідувати обговорення читацького клубу, заповніть невелику анкету. Це допоможе краще зрозуміти Вас та Ваші літературні вподобання. 

Коли: 25 листопада з 16.00 до 18.00. 
Де: «Пломінь», провулок Шевченка 5 (ст. м. Майдан Незалежності), Козацький Дім - 3 поверх. 
Вхід вільний

Сер Алекс Ферґюсон: тиран чи лідер

Тренер Manchester United Алекс Ферґюсон — легендарна особистість у футбольному світі. Він присвятив команді 26 років, допоміг їй здобути надзвичайну кількість перемог, а його відставку назвали кінцем цілої ери. На зустрічі поговорять про видатних футбольних менеджерів, про їхній стиль управління та роль у формуванні потужних команд, і, звісно, про самого Ферґюсона та його книжку — «Менеджмент у стилі “Манчестер Юнайтед”».
Спікери:  В'ячеслав Грозний — головний тренер футбольного клубу «Арсенал-Київ», Ігор Циганик — спортивний журналіст та коментатор, ведучий програми «ПроФутбол»  Ігор Циганик, Роман Бебех - — керівник проекту FootballHub. 

Коли: 21 листопада о 19.00
Де: книгарня-клуб «Наш Формат», провулок Алли Горської, 5
Вхід вільний, потрібна реєстрація  

КНИЖКОВІ ВЕЧІРКИ ТА ЧАЮВАННЯ

САМІ & МАЛІ. Книжкові вечірки і зустрічі на VHS Days.

На зустрічі говоритимуть про підготовку книг, пов’язаних з історією фотографії та кіно, роботою з родинними та персональними архівами. Головним гостем буде видавництво РОДОВІД та проект «ТЕУРА. СОФІЯ ЯБЛОНСЬКА» за участі письменниці Оксани Забужко, авторки передмови до однойменного фотоальбому.
У рамках події відбудеться не лише презентація альбому фотографій першої української кінодокументалістки Софії Яблонської, але й уперше в Україні будуть демонструватися короткі документальні фільми-репортажі, відзняті нею в 1930-х роках. У своїх унікальних кінороботах Софії вдалося зафіксувати життя та побут європейських колоній: В‘єтнаму, Камбоджі, Індонезії та Французької Полінезії. Також будуть презентовані три арт-буки, які є візуальним переосмисленням тревелоґів авторки, написаних у міжвоєнний час.

Коли: 24 листопада з 15.00
Де: Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1
Вхід вільний

Чаювання о п'ятій: «Спостерігаючи за англійцями» Кейт Фокс

Справжнє англійське чаювання відбудеться з перекладачкою книжки Кейт Фокс «Спостерігаючи за англійцями» — Мартою Госовською. Книга британської антропологині Кейт Фокс вже отримала тисячі шанувальників у всьому світі. Розпитувати про дивацтва, звички і особливості англійців перекладачку буде модераторка Олена Гусейнова. 
Кейт Фокс створила дивовижно точний і напрочуд дотепний портрет англійського суспільства. Вона дослідила англійський національний характер під антропологічним мікроскопом і з притаманним їй гумором показала читачам дивну й чарівну культуру, що керується цілими кодексами негласних норм та поведінкових кодів. Правила розмов про погоду чи секс, споживання їжі чи флірт, чим відрізняється «іронічний садовий гном» від звичайного, закони облаштування оселі, видимі та невидимі класові індикатори, особливості славнозвісного англійського гумору — усе це та багато іншого про звички англійців, їхні примхи, виверти та дивацтва у ґрунтовній та веселій книжці Кейт Фокс.

Коли: 24 листопада о 17.00 
Де:  кав’ярня Small Talk&Coffee (Київ, вул. Дмитрівська, 19а)
Вхід вільний

Бути іншим: літературні читання + дискусія 

В рамках літературного фестивалю «СПРАГА» відбудеться творчий захід під назвою «Бути іншим»
Панельна дискусія та літературні читання за участю сучасних українських поетів – от що чекатиме на тих, хто вирішить відвідати даний захід. В лекційно-дискусійній частині йтиметься про толерантність до іншого та право бути іншим (в т.ч. – в площині поезії та літератури. Згадуватимуться різні школи, напрями, тенденції. В літературних читаннях відбудеться спроба максимально представити спектр сучасної поезії – від салонної академічної поезії до авангарду; від класичної силаботоніки до метамодернових верлібрів та поетичних експериментів.

Коли: 24 листопада о 15.00
Де: Музей Шолом-Алейхема, вул. Вел. Васильківська, 5а
Вхід вільний, необхідна реєстрація 

Нагадаємо, Літературна "Чорна п'ятниця": столичні книгарні розповіли про знижки