Україна увійшла до транс’європейської транспортної мережі

Україна увійшла до транс’європейської транспортної мережі

Україна включена до Транс’європейської опорної транспортної мережі (TEN-T) і стає важливим учасником стратегічного транспортного коридору Європа –Азія. Відповідне рішення - схвалити карти опорної мережі TEN-T у країнах Східного партнерства для покращення транспортного взаємозв’язку та логістики і включити туди Україну, прийняла минулого тижня Європейська Комісія.

Про це, коментуючи рішення Єврокомісії, повідомив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, інформує офіційний сайт відомства.

-Українська транспортна мережа вперше стає частиною стратегічних транспортно-логістичних коридорів Євросоюзу. Це найважливіший крок на шляху інфраструктурної євроінтеграції України, який свідчить, що українська інфраструктура модернізується, поступово набуває європейської якості та розглядається Європейською Комісією як невід’ємна складова транспортно-логістичної системи ЄС, − наголосив Володимир Омелян.

За словами очільника Міністерства, основна транспортна мережа TEN-T має пріоритет щодо фінансування та модернізації. Це означає, що в майбутньому Україна також зможе претендувати на допомогу ЄС у питанні розбудови своєї частини Транс’європейської транспортної мережі.

-Успішна реалізація проектів GO-Highway та Via Capratia, подальше розширення залізничного та авіаційного сполучення з країнами ЄС, розвиток мультимодальних перевезень і запровадження європейських стандартів у сфері транспорту… зроблять інфраструктуру України єдиним цілим з інфраструктурою Європейського Союзу, − підкреслив Володимир Омелян.

Раніше, за результатами Брюссельського Саміту Східного Партнерства 24 листопада 2017 року, ЄС і країни-партнери узгодили орієнтовні карти, що передбачали поширення Транс’європейської опорної транспортної мережі Європейського Союзу на території країн Східного партнерства в якості інфраструктурних пріоритетів.

Україна була включена до індикативних карт Європейської транспортної мережі TEN-T.

Транс'європейські транспортні мережі (TEN-T) - інфраструктурний проект, метою якого є удосконалення автомагістралей, залізниць, внутрішніх водних шляхів, а також комплексне координування всієї системи. ЄК оголосила, що бюджет на розвиток транспортної інфраструктури в країнах ЄС на 2014-20 роки становитиме 25-26 млрд євро.

Нагадаємо, нині відбувається стрімке зростання товарообігу України із ЄС: до Європи іде у вже 42% українського експорту.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.