Поліцейські та рятувальники матимуть житло за 2 тис. грн на місяць у лізинг

Поліцейські та рятувальники матимуть житло за 2 тис. грн на місяць у лізинг

Міністерство внутрішніх справ України запровадило програму фінансового лізингу, що допоможе рятувальникам та поліцейським придбати власне житло на вигідних умовах. Програма починає діяти вже цього року, і на її реалізацію Уряд вже виділив 2 млрд гривень.  Постанову, що перерозподіляє кошти, передбачені для МВС у 2018 році, на реалізацію лізингового проекту з придбання житла, Кабінет Міністрів затвердив на останньому засіданні.

Про нову програму фінансового лізингу розповів Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, інформує офіційний портал КМУ.

-Розподіл платежу виглядатиме наступним чином: за рахунок держави будуть компенсовані витрати з обслуговування договору лізингу (100%) та частина лізингових платежів (до 40 %). Сума компенсації буде залежати від стажу роботи та складу родини, - пояснив Міністр.

Він уточнив, що для тих, хто має вислугу від 5 до 10 років – щомісячний платіж зменшується на 10%; від 10 до 15 роківна 20%; від 15 роківна 30%. Окрім цього, за наявності дітей платіж зменшується на 5% за кожну дитину. Також існує опція дострокового погашення позики.

На практиці, схема виглядатиме наступним чином:

молода родина з 3-х осіб: 27-річний чоловік-поліцейський з вислугою 7 років, його дружина та 3-річна дитина, беруть 2-кімнатну квартиру в одному із обласних центрів. Поліцейський отримує компенсацію 10% платежу за стаж служби плюс 5% за дитину.

Таким чином, орієнтовний щомісячний платіж за житло становитиме приблизно 2000 гривень.

Арсен Аваков зазначив, що для участі у програмі необхідно декілька умов:

-вислуга не менше 2-х років, окрім учасників бойових дій;

-не менше 5-ти років до виходу на пенсію;

-співробітник має перебувати на квартирному обліку;

-строк лізингу не більше 20-ти років.

Окремо Міністр наголосив, що сума щомісячної виплати не буде перевищувати 25 % від грошового забезпечення. Якщо поліцейський чи рятувальник отримає поранення під час виконання завдань, МВС візьме виплати за квартиру на себе.

Якщо людина звільниться раніше, ніж виплатить суму лізингу, вона повинна буде компенсувати кошти, які залишилося доплатити.

Нагадаємо, поліція пішла в онлайн: кияни можуть відправити електронний запит копам.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.