Андрій Странніков: Очікуємо в Києві 5 мільйонів туристів в наступному році

Андрій Странніков: Очікуємо в Києві 5 мільйонів туристів в наступному році

Протягом 2019-2021 років Київ можуть відвідати близько 16 млн туристів.

На засіданні постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати погодили затвердження Міської цільової програми розвитку туризму Києва на 2019-2021 роки.

Як повідомляє прес-служба Київради, відповідно до аналізу «туристичної програми», яка діяла протягом 2016-2018 років,  у столиці фіксують поступове щорічне зростання туристичного потоку. Йдеться як про внутрішніх гостей, так і гостей із-за кордону. Минулого року місто відвідало 1,6 мільйона іноземних туристів. Цього року – уже 1,8 мільйона. Аби ще більше привабити гостей столиці, у мерії пропонують, і далі активно популяризувати місто як культурний центр Європи.

-У рамках цільової програми на наступні три роки ми плануємо  покращити якість послуг, що надаються туристам. Також робимо акцент на промоції іміджу столиці України, як безпечного міста з гарним сервісом та невисокими цінами на відпочинок і харчування. Ми бачимо розвиток Києва як туристичного хаба. Для нас пріоритетними є тури вихідного дня або city breaks tour. Ми прагнемо, щоб подорож кожного європейця до України починалась з Києва, – зазначив начальник управління туризму та промоцій Антон Тараненко.

-Згідно з документом, загальний обсяг коштів, необхідних для реалізації програми складає 219 мільйонів гривень. З них гроші міського бюджету — 199,5 мільйонів, решта 19,5 мільйонів гривень  — кошти інших джерел. Впевнений, що кожна вкладена гривня окупиться місту. Хочу зазначити, що протягом останніх трьох років спостерігалася збільшення надходжень до бюджету Києва коштів туристичного збору, – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Можна очікувати, що українську столицю уже в 2019 році відвідають 5 мільйонів туристів (як внутрішніх, так й іноземних), у 2020 – 5,5 мільйона, у 2021 слід очікувати 6 мільйонів туристів. Згідно з розрахунками, представленими у програмі, бюджет міста Києва у 2021 році отримає понад 33 млн грн туристичного збору. Це більше ніж у 2016 році в 1,8 рази. 

Наразі, за даними досліджень, кожен іноземець в Києві витрачає в середньому 3200 гривень (100 євро) в день. Внутрішній турист – 700 гривень.

Міську цільову програму розвитку туризму Києва на 2019-2021 роки мають розглянути на одному з найближчих пленарних засідань Київради.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.