Михайло Кваша: лікар від Бога з медаллю Гіппократа

Михайло Кваша: лікар від Бога з медаллю Гіппократа

21 листопада — подвійне свято в родині заслуженого лікаря України, доктора медичних наук Михайла Кваші. У день небесного покровителя Архангела Михаїла він відзначає своє 53-річчя, приймаючи вітання з усіх кінців країни — від близьких родичів до вдячних пацієнтів (зобов'язаних йому не тільки здоров'ям, а й самим життям).

Цей життєрадісний чоловік у білому халаті є гордістю не тільки Інституту нейрохірургії імені академіка Ромоданова, а й усієї Національної академії наук України. Про медичні заслуги і досягнення Михайла Сергійовича добре знають і далеко за межами нашої країни: починаючи від наукових установ різних країн і закінчуючи Міжнародною академією наук екології та безпеки життєдіяльності (МАНЕБЖ).

Не так давно (у 2012 році) його нагородили медаллю Гіппократа. Про це свідчить документ, виданий МАНЕБЖ: в ньому йдеться про те, що доктор Кваша нагороджений «за високий професіоналізм у проведенні нейроонкологічних операцій на головному мозку, проведенні складних реконструктивно-відновлювальних операцій при видаленні позамозкових пухлин на області голови і шиї, з хорошим косметичним ефектом і повним відновленням працездатності хворих».

На хірургічному рахунку Михайла Сергійовича — близько 10 тисяч врятованих людей (це рекорд не тільки для нашої країни). Він проводить складні операції в галузі нейрохірургії, нейроонкології та отонейрохірургії. Їх незвичайність полягає в складності хірургічного доступу до пухлин, а також їх зв'язку з життєво важливими ділянками черепа і головного мозку.

Особливо вразило його майстерність з видалення 12-сантиметрової злоякісної пухлини: страшний рак, вразивши важливі ділянки (від надбрів'я до шийного хребця), загрожував життю молодої киянки Євгенії Мартинюк: на її руках було двоє малолітніх діточок — 5-річна Маша і 7-річна Саша . Після безуспішних походів до столичного онкоцентру та Інституту раку бідна жінка, нарешті, звернулася до Інституту нейрохірургії імені Ромоданова.

— Перед початком операції Женя схопила мене за руку і двічі запитала: «Я буду жити чи ні?». У відповідь я запевнив, що будемо робити все можливе для її порятунку, — згадує заслужений лікар України Михайло Кваша. — На той момент хвора перебувала в дуже важкому стані: голова була вражена раковою пухлиною ззовні і зсередини. Вся складність полягала в непростому доступі до пухлини, а також у зв'язках з життєво важливими ділянками черепа і головного мозку. Раніше людей з цим діагнозом не наважувались лікувати, тому вони і вмирали. Тепер ми переконалися: такі операції в нашій країні цілком можливі, причому вони значно дешевші, аніж за кордоном, де вартість такого лікування становить близько 300 тис. доларів.

Раніше Кваша і його колеги-нейрохірургії проводили такі лікування у декілька етапів. А нині пластичні операції роблять зусиллями свого відділення (позамозкових пухлин), причому у межах одномоментного втручання. Це значно здешевлює вартість самої операції, скорочує термін післяопераційної і соціальної реабілітації пацієнтів.

Зрозуміло, будь-яка хірургічна операція — великий ризик. Тому напружена робота в операційній пред'являє до нейрохірургів-онкологів значно вищі вимоги, аніж до інших представників лікарських спеціальностей. За операційним столом можуть виникнути ускладнення і непередбачені ситуації навіть при ретельній підготовці. Проведення таких складних операцій стало можливим тільки завдяки злагодженій роботі відданій своїй справі досвідченому колективу клініки, в якій трудиться наш дорогий іменинник.

P.S. У день Архангела Михаїла хочеться побажати його «підлеглому» всіх благ докторського життя: з легкістю ампутувати будь-які проблеми і труднощі, завжди мати в наявності антисептик (від поганого настрою) і нарощувати своє щастя день за днем.

Що видалити, а що пришити?
як дістати і де підправити?
все це знаєш тільки ти, —
ас нейрохірургії та слуга медицини.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.