Київрада забрала землю під довгобудами, що спотворили Дніпровські острови

Київрада забрала землю під довгобудами, що спотворили Дніпровські острови

«Вечірка» днями показала довгобуди, які спотворюють природу у парку «Муромець» біля пляжу «Чорторий». Покинуті недобудовані споруди вже давно поросли деревами. А поряд знаходиться один з найкращих пляжів міста, який задумано реконструювати й осучаснити до травня 2019 року, й заповідні територій великого дніпровського острова.

Вчора Київрада розірвала договори оренди з власниками двох ділянок в урочищі Чорторий. Одну ділянку було виділено у 2004 році, другу – у 2005 році. Тепер питання стоїть про демонтаж недобудов й рекультивацію землі, повернення її до природного стану.

Нагадаємо, що КМДА у 2017 році провела ревізію всіх споруд на території Труханового острова й у парку «Муромець». Самозахвати чи будови із сумнівною історією будуть зносити. Початок покладено із звільнення від будівельного паркану 4 гектарів землі на луках, що виходять за межі парку «Муромець». Ці гектари намагалися забудувати з 2010 року.

Нині очікується розпорядження КМДА про затвердження проекту й виконання робіт з другої черги реконструкції парку «Муромець».

Першу чергу завершено 2 серпня 2018 року з опорядкування площі Іллі Муромця, встановлення скульптури богатиря. Далі у парку задумана «Алея спогадів», з цікавими локаціями, доріжками для вело транспорту, куточками для сімейного відпочинкуАвтори проекту запевнили, що, намагатимуться надати їй максимум комфорту. Ще одна локація – з штучним невеликим болотом і містком – буде з містичним антуражем.

Автор фото і відео Марія Лисенко "Вечірній Київ"