Українські пенсіонери отримуватимуть виплати «по-новому»: основні зміни законопроекту

Українські пенсіонери отримуватимуть виплати «по-новому»: основні зміни законопроекту

Одночасно ПФ доведеться дотримуватися ряду нових вимог по виплаті пенсій, а людям потрібно буде залишати свої відбитки пальців, повідомляє ubr.
Пенсійному фонду серйозно перепишуть правила роботи і літнім людям доведеться отримувати свої виплати по-новому. Так як це викладено в урядовому законопроекті, затвердженому в середу на засіданні уряду. Цей документ не просто вводить регресивну сістемуначісленія єдиного соцвнеску на великі зарплати, а й змінює підходи ПФ. У разі прийняття проекту Верховною Радою, людям похилого віку доведеться проходити фотофіксацію, залишати відбитки пальців і багато інших речей. Одночасно зміняться взаємини Пенсійного фонду з бізнесом - у ПФ серйозно розширяться повноваження, і він перетвориться на контролера.
Пенсійний фонд зможе власними руками підвищити свою наповнюваність - новим документом вона засвоює майже право контролювати сплату бізнесом єдиного соцвнеску. Все логічно: ЄСВ йде до Фонду, тому саме він і повинен стежити за правильністю його сплати. У зв'язку з цим новим документом істотно розширюються права ПФ.

Він почне отримувати від підприємств звітність про сплату соцвнеску, зможе проводити перевірки з цього податку і виїмки документів. А також нараховувати штрафи неплатникам і затверджувати плани виплат ЄСВ в розстрочку. Тобто спочатку виявляє помилки / зловживання по нарахуваннях збору, а потім робить все для його стягнення.

Крім того, проект закону зобов'язує виплачувати пенсії до 25 числа того місяця, за який вона нараховується. А не до кінця місяця, як зараз. Після затримок пенсій в серпні цього року влада намагається переконати всіх, що ставлять інтереси людей на перше місце, і одночасно хочуть поліпшити фінансову дисципліну в Пенсійному фонді.

Часто літні пенсіонери, яким за станом здоров'я важко особисто забирати посібник, довіряють це близьким або просто сусідам. Досить оформити у нотаріуса довіреність строком на 3 роки, і можна самому нікуди не ходити. У новому урядовому законопроекті цього механізму немає.

Новим документом серйозно посилюється норма про верифікації особистості. Зараз для неї потрібно пред'явити паспорт та ідентифікаційний код із зазначенням в картці місця прописки / реєстрації, прізвища та громадянства.
Законопроектом додається обов'язкова фотофіксація особи, як зараз вже робиться при отриманні ID-карти, і верифікація відбитку пальця. Яким чином цю норму Пенсійний фонд буде реалізовувати, поки складно сказати.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.