10% місць у готелях проектуватимуть для людей з інвалідністю

10% місць у готелях проектуватимуть для людей з інвалідністю

Під час будівництва нових готелів не менше 10% місць будуть проектуватися з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Такі вимоги містяться у проекті нових державних будівельних норм (ДБН) “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Вони адаптовані до європейських стандартів і будуть містити наочні приклади, як норми мають втілюватися на практиці.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе,інформує офіційний портал Кабінету Міністрів.

-Сьогодні в Україні налічується майже 2500 готелів, і лише одиниці мають номери, облаштовані з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Це стосується і п’ятизіркових готелів. Часто готелі навіть не мають безперешкодного доступу до будівлі, наприклад, облаштованого пандуса чи підйомника, - відзначив він.

За словами Лева Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть підвищенню доступності закладів готельного типу і дозволять підвищити рівень обслуговування в них.

Відповідно до цих норм, усі готелі також обов’язково повинні мати безперешкодний доступ ззовні та всередині.

За інформацією порталу КМУ, нові норми планується затвердити до кінця цього року.

Як повідомляв “Вечірній Київ”, у нових ДБН будуть враховані потреби всіх груп людей з інвалідністю: з порушеннями опорно-рухового апарату, зору чи слуху, а також інших маломобільних груп.

Нагадаємо, з 2019-го року будівельні норми змінять заради комфорту людей з інвалідністю.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.